Call of Duty: Vanguard’ın çok oyunculu özellikleri tanıtıldı: İşte oynanış videosu

Sledgehammer Games, Call of Duty: Vanguard çok oyunculu modunu oynanış videosu eşliğinde tanıttı. Yeni oyun, seri tarihinde hiç olmadığı kadar fazla haritaya sahip olacak. Ayrıca yeni Patrol modu, oyunun sanat tarzı, yeni oynanış mekaniği ve daha fazlası paylaşıldı.

Call of Duty: Vanguard, seri tarihinde bir ilk olarak lansmanda 20 çok oyunculu harita sunacak. Muhtemelen oyuna zaman içinde DLC’lerle yeni haritalar da eklenecek. Haritaların 16 tanesi, standart çok oyunculu mod için, 4 tanesi ise Champion Hill modu için tasarlandı. Haritalar, Doğu Cephesi, Kuzey Afrika ve Pasifik dahil olmak üzere çeşitli İkinci Dünya Savaşı cephelerini temel alacak.

Call of Duty: Vanguard

Yeni çok oyunculu mod: Patrol

Call of Duty: Vanguard için Hardpoint moduna farklı bir geri dönüş olarak nitelendirilen Patrol modunu oyuncularla tanıştıracak. Yayınlanan oynanış videosunda Patrol’a da yer verildi. Yeni Champion Hill modu ile birlikte Team Deathmatch, Kill Confirmed, Domination ve Search & Destroy gibi klasik Call of Duty modları da oyunda olacak.

Call of Duty serisi için bir diğer büyük bir değişiklik de fraksiyonların kaldırılması olacak. Bunun yerine, takım tabanlı modlar ve beğeninize göre kişiselleştirebileceğiniz kurgusal karakterlerden oluşan takımlarda oynayacağız. Sledgehammer’ın önceki oyunu Call of Duty: WWII, Mihver ve Müttefik kuvvetleri olmak üzere iki gruba sahipti.

Call of Duty: Vanguard yeni oynanış mekanikleriyle gelecek

Call of Duty: Vanguard, Rainbow Six gibi popüler oyunlardan yıkılabilir ortamları getirecek. Tanıtım videosunda da açıklandığı gibi, oyuncular siper arkasına saklanan düşmanları temizlemek için çevredeki belirli nesneleri ve kapıları parçalayabilecek. Yok edilebilir ortamlar her haritada olacak ve silahın kalibresi, ortamların ne kadar hızlı ve etkili bir şekilde yok edilebileceğini etkileyecek.

Öte yandan kör ateş etme yeteneği de oyuna eklenen bir diğer mekanik olacak. Yani oyuncular, bir siperin üzerinden kafalarını çıkarmadan ateş edebilecekler. Nişan alıp ateş etmek kadar etkili olmasa da, bazı durumlarda faydalı olabilir. Silahı bazı noktalara yerleştirerek sabitleme özelliği de geri döndü. Bu şekilde tepmeyi azaltarak daha isabetli oynayabileceksiniz.

Call of Duty: Vanguard, Polina

Operatörlerin kendilerine özel arka planları ve özellikleri olacak

Activision, Call of Duty: Vanguard’daki Operatör kadrosunun küresel olarak ülkeleri, kültürleri, etnik kökenleri ve yaşam durumunu temsil etmek için tasarlandığını belirtti. Sledgehammer’ın yazar ekibi ve uzman İkinci Dünya Savaşı tarihçisiyle, bu kurgusal karakterler İkinci Dünya Savaşı’nda savaşan gerçek insanların hikayesini yansıtacak.

Her Operatör, yetiştirilme tarzları ve savaşa neden katıldıkları hakkında bilgiler gibi genişletilmiş arka plan detayları sunacak. Her birinin favori silahı da olacak. Örneğin Polina‘nın en sevdiği silah, keskin nişancı tüfeklerine olan ilgisine uygun 3 Hatlı Tüfek olacak. Polina, tüfeği kullandığında ek deneyim puanı kazanacak. Oyuncular yalnızca belirli Operatörle maçlar oynayarak yeni kozmetiklerin, görünümlerin, kartvizitlerin, bitirici hareketlerin ve daha fazlasının kilidini açabilecek.

Call of Duty: Vanguard çok oyunculu betasında altı Operatör olacak: Polina, Daniel Take Yatsu, Roland Zelmet, Lucas Riggs, Wade Jackson ve Arthur Kingsley. Ancak Operatör seviyelendirmesi, oyun çıkana kadar etkinleştirilmeyecek.

Call of Duty: Vanguard

Combat Pacing sistemiyle savaşın yoğunluğunu seçebileceksiniz

Call of Duty: Vanguard oyuncuların istedikleri yoğunluk seviyesini seçmelerine olanak tanıyan yeni bir Combat Pacing (Savaş Hızı) sistemini de tanıtacak. Seçenekler şu şekilde:

  • Tactical: Serinin tecrübeli oyuncularının iyi bildiği lobilerdir. Klasik Call of Duty savaş zamanlamasında alıştığınız deneyim budur. Taktiksel savaş hızı her zaman 6v6 savaşlara yönlendirir.
  • Saldırı: Bu seçenek, nefes almanız için yeterli alan ve öldürmeniz için çok sayıda hedef sağlayan dengeli bir savaş hızı sağlar. Assault, Tactical ve Blitz arasında bir orta yoldur. Beta Hafta Sonu 1’de oyuncu sayıları 20 ila 28 arasında değişecek.
  • Blitz: Yüksek aksiyonlu lobiler, yoğunluğun çılgın seviyelere yükseldiğini görecek. Blitz’e katılmayı seçerken yoğun bir savaşa hazırlanın. Beta Hafta Sonu 1’de oyuncu sayıları 28 ila 48 arasında değişecek.
Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard, klan sistemine sahip olacak

Vanguard, yeni bir Klan sistemiyle belirli bir klana veya oyuncu grubuna göre uyarlanmış kendi özel ilerleme sistemine sahip. Klanlar, platformlar ve konsol nesilleri arasında çalışacak. Kilidi açılan ilerlemeler, amblemler ve savaş geçişi öğeleri Klandaki her oyuncuya verilir.

Activision, Klan sistemini ileriye taşıyarak ‘Gruplar’ olarak yeniden adlandırılacak. Modern Warfare’in Regiments sisteminden bileşenler içerecek. Klanlar, tüm grubunuz için kilidi açılmış Savaş Bileti ödülleri içerecek.

Son olarak oyunculara çeşitli avantajlar sunan Perk’ler de geri dönecek. Ancak yeni oyunda bunlara Proficiencies (Ustalıklar) deniyor. Örneğin, Hafif Perk, Taktiksel Sprint de dahil olmak üzere hızın artmasına izin verirken, ona bağlı bir silah olarak kullanırken aktif olan Silah Perk’i Gung-Ho, Operatörün bu silahı sprint sırasında ateşlemesine izin verecek.

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım‘da PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun beta sürümüyle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Call of Duty: Vanguard çok oyunculu videosu:

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.