Call of Duty: Vanguard’ın ilk teaser videosu yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde Call of Duty: Vanguard için çıkış tarihi, sürümleri ve oyundan görseller dahil olmak üzere birçok sızıntı ortaya çıkmıştı. Şimdi de bir sonraki Call of Duty oyununun Batı Cephesine işaret eden bir teaser videosu yayınlandı.

YouTuber MrDalekJD’ye gönderilen videonun özellikle Haziran 1944 yılında gerçekleşen Merville Top Bataryası Savaşı‘na işaret eden bazı ipuçları içerdiği düşünülüyor. Almanların müttefik işgalini önlemek için Atlantik Duvarı’nın bir parçası olarak Normandiya’ya inşa ettiği tahkimat, İngilizlerin Tango Operasyonu kapsamında bölgeyi ele geçirmek için gerçekleştirdiği saldırılara sahne olmuştu.

Yeni Call of Duty oyunu için yayınlanan teaser:

MrDalekJD, videonun Activision tarafından gönderildiğini belirtti. Paylaşılan görüntülerde keşfedilen Merville tabelası, İngilizler ve Almanlar arasında geçen Merville Top Bataryası Savaşı’na gönderme yapıyor gibi görünüyor. Call of Duty: Vanguard ismiyle geleceği düşünülen oyunun hikayesinin de müttefik özel kuvvetlerine ve II. Dünya Savaşı’nın Avrupa ve Pasifik cephelerine odaklanacağı konuşuluyordu.

Activision’ın serinin merakla beklenen bir sonraki oyununu 19 Ağustos‘ta resmi olarak duyurulacağı iddia ediliyor. II. Dünya Savaşı temalı oyunun 5 Kasım’da piyasaya sürüleceği ve Standart, Cross-Gen ve Ultimate sürümleriyle geleceği ortaya çıkmıştı. Öte yandan serinin yeni oyunu için açık beta planlandığı da bildirildi. Sızıntılarla ilgili tüm detaylar buradan ulaşabilirsiniz.

Resmi Call of Duty ve Sledgehammer Games sosyal medya hesapları, Vanguard sızıntılarına esprili paylaşımlarla dikkat çekiyor ve açığa çıkan bilgilerin gerçekliğini inkar etmiyor. Birinci şahıs nişancı serisinin yeni oyunu için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Öte yandan Activision geçtiğimiz günlerde Modern Warfare 3 Remastered‘ın planları arasında olmadığını açıkladı. Detaylara buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.