Call of Duty: Vanguard’ın Zombies modu detaylandırıldı

Call of Duty: Vanguard oyuncularına sunulacak olan bir diğer mod olan Zombies, resmi olarak tanıtıldı. Oyunun hikaye ve çok oyunculu özellikleri, Sledgehammer Games tarafından geliştirilmesine rağmen Zombies modu Treyarch’a emanet edildi. Stüdyo, Black Ops Cold War’da başladığı Dark Aether hikayesini genişletecek.

“Başlangıç” anlamına gelen “Der Anfang” hikayesi, 1944’te Stalingrad’da geçiyor. Özel Kuvvetler, Projekt Endstation’da bir Dark Aether geçidi açan Nazi deneyinin etkileriyle uğraşacak. Operatörler, Dark Aether’in Tanrısal yaratığı Ölümsüz Kortifex ile bağ kurmak için mistik bir eser kullanan Nazi komutanı Oberführer Von List‘i yenmeye çalışacak.

Kortifex’in gücünü ölüleri diriltmek için kullanan Von List, II. Dünya Savaşı’nı kazanmak için ölüler ordusu kullanmayı planlıyor. Yeni Zombies hikayesinde Kortifex’in yanı sıra birkaç yaratık daha öne çıkacak:

  • Norticus the Conqueror: Bir zamanlar Dark Aether’da Kortifex’in ordularını yönetiyordu. Ancak şimdi onun baş düşmanı.
  • Saraxis the Shadow: İnsanları oyuncak olarak gören zeki ve kötü bir düzenbaz.
  • Inviktor the Destroyer: Savaşın tam ortasında yer alan ve her zaman kan peşinde koşan bir cephe savaşçısı.
  • Bellekar the Warlock: İnsanlara ve onların savaşa özgü yollarına hayran olan Dark Aether rune büyüsünün ustası.

Call of Duty: Vanguard – Zombies tanıtımı

Treyarch, oyuncuların Der Anfang hikayesinde ilerledikçe Vanguard’ın Dark Aether varlıkları hakkında daha fazla şey öğreneceğini ve operatörlerin mistik eserlerle etkileşime girerek yetenekler kazanacağını söylüyor. Ring of Fire, Aether Shroud, Frost Blast ve Energy Mine gibi yetenekler geri dönüyor ve muhtemelen Black Ops Cold War’dakine benzer şekilde çalışacaklar.

Zombies modunun kurgusu, Kortifex tarafından yaratılan bir büyüde hapsolmuş Özel Kuvvetler operatörleri ile daha fantastik bir hal alıyor. Dış dünyadan kopuk olarak, çeşitli II. Dünya Savaşı ortamlarında Von List’in ölümsüz askerlerine karşı savaşmak zorunda kalacağız. Stalingrad kalıntıları, çok oyunculu Hotel Royal beta haritasının çatıları ve Call of Duty: World at War’un Shi No Numa Zombies haritasının bölümleri de dahil olmak üzere bazı konumlar tanıdık gelecek.

Call of Duty: Vanguard, klasik deneyim daha fazlasını getirecek

Call of Duty: Vanguard, Zombies

Der Anfang, tipik tur tabanlı Zombies haritası sunmayacak. Treyarch, yeni Zombies deneyimini, Black Ops Cold War’un Outbreak modunda tanıtılan görev tabanlı oyun mekaniği ve klasik tur tabanlı haritaların bir kombinasyonu olarak tanımlıyor. Call of Duty: Vanguard oyuncuları, Blitz, Transmit ve Harvest gibi üç hedef türünden birini tamamlamayı seçebilecek.

Bir hedefi tamamlamak, Black Ops Cold War’da geri dönen hem Essence hem de Salvage birimlerini kazandıracak. Ek olarak oyuncular, yeni Altar of Covenants‘ta güçlendirmeler kazanmak için kullanılan bir Sacrificial Heart ile ödüllendirilecek. Bu nedenle, bir oyuncu ne kadar çok hedef tamamlarsa, silahlarını, zırhlarını ve yeteneklerini o kadar çok yükseltebilecek.

Mystery Box, Wall Buys, Maymun Bombası ve daha birçok tipik Zombies özelliği, Der Anfang ile geri dönecek. Ancak Treyarch, maçların hedeflerin, konumların ve Altar of Covenants’ın her maçta rastgele yer alacağını söylüyor. Böylece deneyimin tekrar oynanabilir olması sağlanacak.

Bu arada Black Ops Cold War’un Exfil özelliği de geri dönüyor ve oyuncuların sonsuz zombi dalgalarında hayatta kalmak yerine maçlarını ekstra ödüllerle bitirmelerine izin veriyor. Treyarch, çoğu maçın yaklaşık 20 dakika içinde başarılı bir Exfil ile bitebileceğini söylüyor.

Call of Duty: Vanguard, Zombies modunda geleneksel bir hayatta kalma haritası arayan hayranlar için hayal kırıklığı yaratabilir. Yine de hem standart hem de Outbreak modları, fantastik bir tema altında eğlenceli olabilir. Der Anfang, oyunun 5 Kasım’daki lansmanıyla birlikte gelecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.