Deathloop’un DualSense özelliklerini gösteren yeni bir fragman yayınlandı

Dishonored ve Prey’in geliştiricisi Arkane Studios’un konsolda PS5’e özel olarak geliştirilen yeni oyunu Deathloop, DualSense kontrol cihazıyla daha sürükleyici bir deneyim vadediyor. Bethesda, oyunun yeni nesil kontrol cihazının özelliklerinden yararlandığı sahneleri gösteren bir video yayınladı.

Yeni tanıtım videosu, DualSense kontrol cihazının aksiyon sırasında vereceği tepkilere odaklanıyor. Hangi silahları kullandığınıza bağlı olarak farklı dirençler sağlayan uyarlanabilir tetikler, deneyimin önemli bir parçası olacak. Tetik düğmeleri, silahınız tutukluk yaptığında takılacak ve oyunun kahramanı Colt’un silahı düzeltmeye çalışırken dokunsal bir gerçekçilik seviyesi sunacak.

Dokunsal geri bildirim, oyun içindeki tüm eylemlerinizde aksiyonu destekleyecek şekilde ayarlanıyor. Video, farklı zeminlerde yürürken titreşimin nasıl değişeceğini ve DualSense’in gizlice alt etmek üzere olduğunuz bir düşmanın kalp atış hızını nasıl taklit edeceğini gösteriyor. Ayrıca kontrol cihazının hoparlörü oyundaki telsiz konuşmalarını dinleyebileceğiniz ek bir seçenek verecek.

Deathloop PS5 fragmanı:

Tüm bu seçenekleri istediğiniz zaman kolaylıkla değiştirilebilecek veya kapatılabileceksiniz. DualSense, Xbox Series konsollarının aksine çok yönlü ve daha sürükleyici bir deneyim sunacak. Xbox’tan Phil Spencer, Temmuz ayında yaptığı açıklamada Sony’nin kontrol cihazında yaptığı yenilikçi değişiklikleri överek, bazı özelliklerin Xbox oyun kumandasına taşınabileceğini ima etmişti.

Arkane Studios’un daha önce iki kez ertelediği aksiyon macera oyunu Deathloop, geçtiğimiz ay gelişim sürecini tamamladı. Artık 14 Eylül‘de PS5 ve PC için gelmeyi bekliyor. Oyunun Xbox Series X ve Series S konsollarına çıkacağı tarih açıklanmasa da, Sony ile yapılan özel anlaşmanın en az bir yıl süreceği biliniyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.