Final Fantasy 14: Endwalker genişlemesi önümüzdeki aya ertelendi

Square Enix, daha önce 23 Kasım’da yayınlamayı planladığı Final Fantasy 14: Endwalker genişlemesinin 7 Aralık‘a ertelendiğini duyurdu. Ön sipariş verenler için erken erişim, 3 Aralık’ta başlayacak.

Yayıncı, popüler MMORPG oyununa gelecek yeni içeriğin kalitesini biraz daha iyileştirmek için zamana ihtiyacı olduğunu belirtti. Final Fantasy 14 oyuncuları, Endwalkeriçin çok fazla beklemeyecek ancak yapımcı ve yönetmen Naoki Yoshida, hayranlar için uzun bir özür mektubu yayınladı. Ona göre, bencilliği DLC’nin gelişiminde önemli rol oynayacak.

Endwalker, Final Fantasy 14’ün en büyük genişlemesi olacak

Final Fantasy 14, Endwalker

Naoki Yoshida, Endwalker’ın Final Fantasy 14 tarihindeki en büyük genişleme paketi olacağını belirtti. Yeni içeriğin çok büyük bir girişim olduğunu ve planlanan çıkış tarihine yetişmek için plana bağlı kalmalarına rağmen ek süreye ihtiyaç duyduklarını öne sürdü. Yoshida açıklamasına şöyle devam etti:

“Ancak geliştirme sürecinin sonuna yaklaştığımızda ve görevlerden savaş içeriğine kadar kadar her şeyi oynadıktan sonra Endwalker’ın kalitesini daha da artırma isteğimi bastıramadım. Çünkü özellikle bu genişleme paketi, Final Fantasy 14’teki olayların şimdiye kadarki ilk büyük doruk noktası olacak. Endwalker’ın ötesine bakarsak, Final Fantasy 14’ün hikayesi uzun bir süre devam edecek ve oyunda çok daha keyifli deneyimler sunmayı umuyoruz. Ancak, Endwalker ilk büyük destanı sonlandırdığı için ekibimizin hayal ettiğim sınırlara zorlaması gerektiğini hissettim.”

Square Enix, gecikme duyurusunun yanı sıra Final Fantasy 14’ün 6.01 yamasının 21 Aralık’ta, 6.05 yamasının ise 4 Ocak 2022’de yayınlanacağını belirtti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.