Sifu, zorluk seçenekleri olmadan gelecek

Hikaye odaklı dövüş oyunu Sifu, piyasaya sürüldüğünde önemli bir eksikle gelecek. Oyunun yapımcısı Pierre Tarno, Sifu’nun lansmanda zorluk seçenekleri içermeyeceğini açıkladı.

Roguelike tarzına yatkın bir oyun olan Sifu, karakteri her öldüğünde yaşlandıran sıra dışı bir mekanikle gelecek. Karakter yaşlandıkça dayanıklılığı azalsa da verdiği hasar artacak. MP1st‘e konuşan Tarno, zorluk seçenekleri olmasa da, oyunun hiç yaşlanmadan tamamlanabileceğini belirtti.

Sifu, oyuncuları öğrenmeye ve uyum sağlamaya zorlayacak

Sifu

Geliştirici Sloclap, oyuncuların Sifu’yu yolculuk boyunca öğrenmelerini ve adapte olmalarını istediği için başlangıçta zorluk seçenekleri sunmayı tercih etmedi. Tarno, açıklamasında şunları söyledi:

“Sifu’nun oyunculara meydan okumasını ve onları öğrenmeye, gelişmeye ve uyum sağlamaya teşvik etmesini istiyoruz. Ölüp dirilme yeteneği, yeni oyuncuların başarısız olmalarını ve zorluklarla karşılaştıklarında defalarca tekrar denemelerini sağlayacak. Ancak hataların bedeli hızla artacak ve oyunu tam olarak tamamlamak için oyunun dövüş sisteminde ustalaşmak zorunda kalacaklar.”

Sifu, oyuncularla buluştuğunda zorluk seçeneğine sahip olmasa da, geliştiriciler daha sonra ekleyebilir. Oyunun dövüş sistemiyle ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Oyunun ana karakteri, öldükten sonra yaşlanmış olarak dirilmesini sağlayan sihirli bir kolyeye sahip ve bu sıra dışı mekanik oyunu benzerlerinden ayırıyor.

Sifu’nun çıkış tarihi sürpriz bir kararla iki hafta geri çekildi. Dövüş oyunu, 8 Şubat 2022‘de PS4, PS5 ve PC için piyasaya sürülecek. Şu anda ön siparişte olan oyunun sürüm ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.