32 oyunculu mobil battle royale oyunu Sonic Rumble duyuruldu

Sega, yeni mobil Sonic oyununu duyurdu. Sonic Rumble, 32 oyunculu bir mobil battle royale oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Şirketin Rovio iş birliğiyle geliştirdiği oyun, bu kış iOS ve Android için çıkacak. Sonic Rumble, Dr Eggman’ın yarattığı çarpık bir oyuncak dünyasında geçiyor.

Oyuncular, en fazla halkayı toplamak ve oyuncak kutusunda en hızlı olduklarını kanıtlamak için Sonic karakterlerinin oyuncak versiyonlarıyla 32 oyunculu bir battle royale mücadelesine girişecek.

Kilidi açılan karakterler kişiselleştirilebilecek. Böylece aynı karakterin birden fazla olması halinde bir dereceye kadar ayırt edilebilir olması sağlanacak.

Mobil Sonic oyundaki oynanabilir karakterler arasında Sonic, Tails, Knuckles, Shadow, Amy, Eggman, Metal Sonic ve Rouge’un yer aldığı bildiriliyor.

Ayrıca daha önce sızdırılan bir fragmanda bazı karakterlerin silindir şapkalar, maskeler ve Chao yoldaşları gibi kozmetik öğelerle de görüldüğü öne sürülüyor.

Sonic Rumble’ı çıkış tarihi henüz netleşmedi ancak yakında bir kapalı beta gerçekleşecek. Muhtemelen geri bildirimlere göre tarih ya da zaman aralığı belirlenir.

Sonic Rumble, mobil oyun, battle royale, 32 oyunculu

Sonic Rumble kapalı betası için kayıtlar başladı

Sonic Rumble’ı erken denemek isteyen oyuncular artık bu ayın sonlarında gerçekleşecek kapalı betaya katılmak için başvuruda bulunabilir.

Kayıt için son tarih 19 Mayıs olarak belirlendi. Kapalı beta ise 24-26 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Katılmak isteyenler buradan başvurabilirler.

Sızıntılara göre oyun, Sega’nın mobil çevrimiçi oyunları denemek için kullanacağı temel bir proje ve Persona ve Saint Seiya gibi diğer üçüncü parti IP’lerle iş birlikleri planlanıyor.

Aralık ayında, Sonic Dream Team adlı yeni bir mobil oyun Apple Arcade’e özel olarak çıktı. Alıştığımız sonsuz koşu oyunlarından ziyade tam bir 3D platform oyunu olarak karşımıza çıktı.

Sonic Rumble platforma özel değil ve hem Android hem de iOS için planlanıyor. Battle royale oyununa dair detaylar açıklandıkça sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.