Apple Vision Pro’nun çıkış tarih ve fiyatı belli oldu

Apple Vision Pro, sanal gerçekliğe yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Teknoloji devi, gözlüğün ABD’de piyasaya sürüleceği tarihi duyurdu.

Karma gerçeklik gözlüğü ilk olarak 2 Şubat 2024’te ABD’deki Apple mağazalarında ve çevrimiçi olarak Apple Store’da satışa sunulacak. Ön siparişler 19 Ocak 05:00 PST’de başlayacak.

Apple CEO’su Tim Cook, duyuruya eşlik eden basın açıklamasında, “Uzamsal hesaplama çağı geldi. Apple Vision Pro, şimdiye kadar yaratılmış en gelişmiş tüketici elektroniği cihazıdır. Devrim niteliğindeki ve büyülü kullanıcı arayüzü, bağlantı kurma, yaratma ve keşfetme şeklimizi yeniden tanımlayacak.” ifadelerine yer verdi.

Vision Pro, yılın ilerleyen zamanlarında ABD dışındaki diğer bölgelerde de satışa çıkacak. Ancak Apple henüz tarihleri açıklamadı.

Apple Vision Pro, 3.500 dolar fiyat etiketine sahip olacak

Apple Vision Pro gözlüğünün 256 GB depolama alanına sahip olan modeli, 3.499 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Öte yandan ZEISS marka optik ek parçaların fiyatları da belli oldu. Okuma lensi 99 dolara satılacak. Reçeteli lenslerin fiyatı ise 149 dolar olarak belirlendi.

Vision Pro, Solo Örgü Bant ve Çift Döngü Bant ile en uygun uyum için iki seçenek sunuyor. Ayrıca kutudan bir Işık Kesici, iki Işık Kesici yastığı, cihazın ön kısmı için kapak, silme bezi, pil, USB-C şarj kablosu ve USB-C güç adaptörü çıkacak.

Apple Vision Pro

Apple, gözlüğün Ortamlar özelliğinden de bahsetti. Kullanıcılar, Haleakalā, Joshua Tree ve Yosemite ulusal parkları gibi dinamik manzaraları ve hatta ayın yüzeyini sanal olarak ziyaret edebilecek.

Uygulamaları istediğiniz ölçekte yan yana görüntülemek için üç boyutlu arayüzü de kullanabileceksiniz. Apple, iOS ve iPadOS’ta bir milyondan fazla uygulama Apple Vision Pro’da mevcut olacak.

Apple Vision Pro, NBA 2K24

Oyuncular, Apple Arcade’deki 250’den fazla oyun da dahil olmak üzere App Store’daki oyunlara erişebilecek. NBA 2K24 Arcade Edition ve Sonic Dream Team gibi popüler oyunlar, kontrol cihazı desteğiyle istenilen büyüklükteki ekranda oynanabilecek.

Ek olarak Game Room, What the Golf? ve Super Fruit Ninja gibi yeni uzamsal oyunlar, oyuncuların etrafındaki alanı dönüştürerek benzersiz ve ilgi çekici oyun deneyimleri sunacak.

Apple’ın ayrıca Koreli ekran üreticileri Samsung ve LG ile daha ucuz bir versiyon da dahil olmak üzere gözlüğün gelecek nesilleri üzerinde deçalıştığı söyleniyor.

Apple Vision Pro, 03.500 dolarlık fiyatıyla cep yakan bir cihaz olacak. Ülkemize gelir mi, gelirse kaç TL’den satışa sunulur? Düşünmek bile istemiyorum…

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.