Call of Duty 2023, Ağustos ayında tanıtılabilir

Call of Duty serisi bu yıl yeni bir oyunla karşımıza çıkacak. Güvenilir bir kaynak, Activision’ın resmi duyuruyu yapacağı tarihi açıkladı.

Insider Gaming‘e göre, bir sonraki Call of Duty oyununun tanıtım etkinliği 1 Ağustos’ta yapılacak. İlginç bir şekilde, belirtilen tarih, yayıncının alışıldık tanıtım planlarından çok daha geç.

Rapor ayrıca henüz ismi bilinmeyen oyunun, muhtemelen Warzone 2.0 ve Modern Warfare 2’de bazı oyun içi etkinliklerle tanıtılacağını belirtiyor.

Call of Duty, Modern Warfare, Task Force 141

Call of Duty: Modern Warfare 2, 8 Haziran 2022’de Summer Game Fest Live sırasında fragman eşliğinde resmi olarak tanıtılmıştı.

Modern Warfare 2 de kademeli bir şekilde yavaş yavaş ortaya çıkarılmıştı. Ağustos ayında tam bir tanıtım mı gelir yoksa teaser mı yayınlanır bilemiyoruz.

Activision, Warzone 2.0 ve Modern Warfare 2 için yaptığı gibi, genel olarak çok oyunculu modları sergileyen büyük bir etkinlik düzenleyebilir.

Call of Duty, Modern Warfare 2

İlk raporlar, Call of Duty 2023’ün başlangıçta MW2 için DLC olarak tasarlandığını bildiriyordu. Ardından planların değiştiği ve içeriğin tam sürüm bir oyuna dönüştüğü öne sürüldü.

Yeni oyunun Advanced Warfare, WWII ve Vanguard’ın arkasındaki Sledgehammer Games tarafından geliştirildiği iddia ediliyor.

Insider Gaming daha önce oyunun beta, erken erişim ve çıkış tarihlerini açıklamıştı. Yeni raporda aynı tarihler tekrar yer aldı. Detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Bu arada, Sledgehammer’ın daha önce Uncharted ve Call of Duty karışımı, Vietnam’da geçen bir üçüncü şahıs nişancı oyunu geliştirdiği ortaya çıktı. Ancak Activision bu fikre yeşil ışık yapmadı ve proje iptal edildi.

Modern Warfare serisine bağlanacağı bildirilen yeni oyun hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.