Call of Duty 2024, Black Ops oyunu olacak gibi görünüyor

Call of Duty serisi, Modern Warfare üçlemesinin tamamlanmasının ardından Black Ops 6 ile devam edecek gibi görünüyor.

Windows Central‘ın raporuna göre projeye yakın kaynaklar, Black Ops 6’nın 90’ların başında geçtiğini ve Körfez Savaşı’na odaklanacağını öne sürüyor.

Oyun, CIA’in bakış açısından incelikli bir hikaye anlatacak ve küresel çatışma senaryolarında Batı’nın daha karanlık askeri ilişkilerine odaklanacak.

Körfez Savaşı, Saddam Hüseyin zamanındaki Irak ile ABD liderliğindeki Çokuluslu Koalisyon Kuvvetleri arasında çıkan ilk büyük çatışmaydı.

ABD ve İngiltere, Saddam rejiminin Kuveyt’i işgal etmesinin ardından Mısır ve Suudi Arabistan ile birlikte Irak’a asker konuşlandırdı. Kod adı Çöl Fırtınası Harekâtı olan savaş, şimdiye kadarki en büyük tank savaşlarından bazılarına sahne oldu.

Call of Duty, Black Ops, Cold War

Yeni Black Ops, Modern Warfare ve diğer bazı yeni Call of Duty oyunlarından gördüğümüz mevcut ve yakın gelecekteki teknolojilerin aksine, daha geleneksel askeri savaş teknolojileri içerecek.

Rapor, Zombies modunun geri döneceğini de belirtiyor. Daha önceki söylentiler ve veri sızıntıları, eski oyunlardan çok oyunculu haritaların da olacağını bildiriyordu.

Son olarak, Black Ops 6’nın ana oyun için birkaç gün, diğer modlara çok daha uzun süre erişim hakkı sunan büyük bir ön sipariş bonusuna sahip olacağı iddia ediliyor.

Call of Duty 2024’ün yine sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Umuyoruz ki, Modern Warfare 3 fiyaskosunun ardından sağlam bir geri dönüş yaparlar…

Serinin bir sonraki halkası hakkında daha fazlası ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.