Eski DOOM ve Uncharted geliştiricileri, yeni stüdyoları Emptyvessel’ı duyurdu

Eski id Software ve Naughty Dog geliştiricileri ‘Emptyvessel’ adında AAA oyunlara odaklanan yeni bir oyun stüdyosu kurduklarını duyurdular.

Merkezi Austin, Teksas’ta bulunan ancak dünya çapındaki geliştiricilerle tamamen uzaktan çalışan Emptyvessel, CEO ve oyun yönetmeni Emanuel Palalic ile COO ve genel müdür Garrett Young tarafından yönetiliyor.

Palalic, beş yıl boyunca id Software’de kıdemli karakter sanatçısı olarak çalıştı. Young ise beş yıl boyunca DOOM stüdyosunun genel müdürlüğünü ve daha öncesinde The Walt Disney Company’de yapım direktörü olarak görev yaptı.

Yeni stüdyonun kurucu ekibinde ayrıca baş teknoloji sorumlusu Wei Ning, sanat yönetmeni Alex Palma ve animasyon yönetmeni Rico Flores gibi isimler de yer alıyor.

Palma daha önce 7 yıl boyunca id Software ekibinde karakter sanatçısı olarak yer aldı. Flores ise Naughty Dog ile Uncharted 3 ve Uncharted 4’te animatör olarak ve BioWare’de baş animatör olarak çalıştı.

Emptyvessel, Unreal Engine 5 ile nişancı oyunu yapıyor

Emptyvessel’in ilk oyunu Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor. Nişancı oyunlarındaki deneyimlerinden yararlanan ekip, distopik bilim kurgu dünyalarında geçen filmlerden, çizgi romanlardan ve oyunlardan ilham alıyor.

Bağımsız stüdyo, yaklaşımının AAA düzeyindeki yeteneklerden oluşan çevik ve çekirdek bir ekibin inovasyonunu sağlayan bir alan yaratırken, aynı zamanda onları daha ulaşılabilir kapsama sahip yüksek kaliteli IP’ler yaratma konusunda güçlendirmeye çalışıyor.

Emptyvessel; Raptor Group, Tripwire Interactive’in ortak sahibi Bill Munk ve eski Treyarch ortak stüdyo başkanı Dan Bunting’in ek yatırımlarıyla Sisu Game Ventures liderliğinde finanse ediliyor.

Stüdyonun internet sitesine buradan erişebilirsiniz. Şimdilik yeni oyunları hakkında daha fazla detay paylaşmadılar ancak herhangi bir gelişme olursa sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Bu arada, Respawn’dan ayrılan Star Wars Jedi yönetmeni, Giant Skull adlı yeni bir stüdyo kurdu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.