Factor 5’in iptal edilen Superman oyunundan görüntüler paylaşıldı

Factor 5, 2008 yılında PlayStation 3, Xbox 360 ve Nintendo Wii için bir Superman oyunu yapmakla görevlendirildi. Ancak yayıncı Brash Entertainment iflas etti ve stüdyonun ABD operasyonları sonlandırıldı. Eski Factor 5 Baş Tasarımcısı, iptal edilen Blue Steel kod adlı oyun hakkında bazı detayları ve oynanış görüntülerini paylaştı.

Eski Factor 5 geliştiricisi, Salvatrix kullanıcı adıyla Superman oyununun prototipinden oynanış görüntüleri yayınladı. Salvatrix, paylaştığı görüntülerde oyunda uçarken bile yakın dövüşe girmenin kolay olduğunu ve aynı zamanda kahramanın dövüş sırasında binalara dalarak kentsel çevreyle nasıl etkileşime girdiğini sergiledi. Ayrıca Superman’in iptalinin hâlâ yasını tuttuğunu belirtti.

Blue Steel – Superman oynanış görüntüleri:

Stralix, oyunla ilgili yaptığı açıklamada, “Oynanış olarak sahip olmak istediğimiz her şeyi göstermek için bu hızlı video montajını hazırladık. Ve YAPTIK. Havada dövüşme, büyük kentsel ortamlar, binalara çarpma, hızlı hedef çatışması, düşmanınızı bir sonraki bloğa kadar fırlatma, çarpmalardan kaynaklanan şok dalgaları, sokaklarda veya bina yanlarında çarpma olukları… hepsi. Daha önce bir oyunun bu vaatleri yerine getirdiğini gerçekten görmemiştik ve dürüst olmak gerekirse, o zamandan beri tam olarak yapıldığını henüz görmedim.” ifadelerini kullandı.

Brash Entertainment’ın kapatıldığı ve projenin iptal edildiği sırada, geliştirme ekibi tüm oyun özelliklerini bir prototip olarak hazırlamıştı ve üretime doğru ilerliyordu. Superman oyununun, hiç gün ışığına çıkmayan Bryan Singer’ın ikinci Superman filmiyle bağ kurması gerekiyordu. Factor 5 geliştiricisi oyunun iptal edilmesine oldukça gücenmiş görünüyor. Oynanış görüntüleri ve tasarladıkları mekanikler, görüntülerin prototip olduğu göz önüne alındığında fena görünmüyor.

İptal edilen Blue Steel kod adlı Superman oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce zamanında geliştirildiği platformlar için umut vadeden bir proje mi? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.