FIFA yeni oyun serisiyle EA Sports FC’ye rakip olacak

FIFA başkanı, yeni bir futbol oyunu serisi yapacaklarını ve bunun EA tarafından başlatılacak EA Sports FC’den üstün olacağını açıkladı.

FIFA, yaklaşık 30 yıl sonra EA ile ortaklığını sonlandırıyor. FIFA 23 serinin son oyunu olurken, şirket yoluna EA Sports FC ile devam edeceğini duyurmuştu.

EA, Temmuz 2023’te yeni bir çağın başlayacağını öne sürdü. Ancak FIFA başkanı Gianni Infantino, FIFA adını taşıyan bir sonraki oyunlarının futbol oyunlarında yeni standardı belirleyeceğine inanıyor.

FIFA’nın yeni serisi en iyi e-oyun olacak

The Times’ın baş spor muhabiri Martyn Ziegler‘e göre Infantino, FIFA başkanı olarak yeniden seçilmesinin ardından yaptığı zafer konuşmasında kurumun EA Sports FC’ye rakip bir oyun çıkaracağını duyurdu.

Infantino, “Yeni FIFA oyunu – FIFA 25, 26, 27 vb. – her zaman tüm kız ve erkek çocukları için en iyi e-oyun olacak. Çok yakında bununla ilgili haberlerimiz olacak.” dedi.

Infantino’nun konuşmasına bakılırsa, FIFA’nın bundan sonraki ilk oyunu 2024’te gelmeyebilir. Yine de, açıklamasından bu yönde net bir çıkarım yapılabilir mi? Bilemiyoruz.

EA, FIFA, oyun serisi

Infantino Mayıs 2022’de yaptığı bir diğer açıklamada, FIFA’nın adını taşıyan bir oyunun hem oyuncular hem de futbol taraftarları için mevcut olan tek ve en iyi oyun olacağını belirtmişti.

FIFA ve EA arasındaki anlaşmazlık futbol oyunlarında rekabeti artıracak gibi görünüyor. Efootball serisinin hayal kırıklığı yaratan bir başlangıç yapmasının ardından bu iyi bir haber.

İkilinin kendini kanıtlamak için oyun dünyasına neler katacağını merakla bekliyoruz. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.