Final Fantasy 16 eninde sonunda PC’ye gelecek

Final Fantasy 16, PS5’e özel olarak piyasaya sürülecek. Oyunun PC’ye de gelmesi bekleniyor ancak bu süreç zaman alabilir.

Square Enix aksiyon RPG oyununun çıkış tarihini 22 Haziran 2023 olarak açıkladı ve piyasaya sürüldükten sonra en az 6 ay boyunca PS5’e özel kalacağını doğruladı.

Hayranlar, PC sürümü için beklenti içinde. Yapımcı Naoki Yoshida oyunu PC’ye getirmeye sıcak baksa da, bunun yakın zamanda olmayacağını vurguluyor.

Final Fantasy 16, Final Fantasy XVI

Final Fantasy 16, PC’ye hemen gelemeyecek

Yoshida, PC sürümünü eninde sonunda görmek istediğini söyledi. Ancak bu, oyunun PS5’e geldikten hemen 6 ay sonra PC’ye çıkacağı anlamına gelmiyor.

PS Blog Japonya‘ya konuşan Yoshida, Final Fantasy 16 PC sürümünün neden kısa vadede gelemeyeceğini şöyle açıklıyor:

“Her şeyden önce, Final Fantasy 16’nın 6 aylık sınırlı bir süreliğine PS5 platformuna özel olduğu doğru. Ancak PC sürümünün altı ay içinde çıkacak olması ise bambaşka bir hikaye. Netleştireceğim ama PC versiyonu yarım yıl içinde çıkmayacak.

Bunun nedeni, en iyi oyun deneyimini sunmak ve PS5 platformuna optimize etmek için çok fazla zaman ve para harcamamız. Tabii ki, herkesin oyunu mümkün olduğu kadar çok oynayabilmesi için bir noktada PC sürümünü yayınlamak isterim.

Ancak PS5 sürümü çıktıktan sonra PC sürümünü optimize etmeye başlasak bile altı ay içinde optimize edemeyeceğiz, yani altı ay gibi kısa bir sürede çıkmayacak. Eninde sonunda yayınlamak isterim ve yapacağımı da düşünüyorum ama ne zaman olduğunu söyleyebileceğim aşamada değilim.”

Yodhida bir kez daha oyunculara Final Fantasy 16 PC sürümünü beklememelerini ve PS5 sürümünü almalarını önerdi. Görünüşe göre, satışların hızlı bir başlangıç yapmasını istiyor.

Bu arada yapımcı, bir diğer röportajda arcade moduna ve liderlik tablosuna sahip olacağını da doğruladı. Ayrıca çıkış tarihinden yaklaşık iki hafta önce demo sürümünün geleceğini belirtti.

Final Fantasy 16 demosunun çıkış tarihi ve oyunla ilgili daha fazla detay açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.