Final Fantasy 7 Rebirth yaklaşık 100 saat uzunluğunda olacak

Square Enix, Final Fantasy 7 Rebirth’ün tahmini bitirme süresini açıkladı. İkinci bölümde oyuncuları oldukça uzun bir serüven bekliyor.

Yaratıcı yönetmen Tetsuya Nomura, yapımcı Yoshinori Kitase ve yönetmen Naoki Hamaguchi, Final Fantasy Twitter hesabından yayınlanan mesajlarında yeni oyun hakkında biraz daha detay verdi.

Hamaguchi’ye göre Rebirth, ana hikayesi de dahil olmak üzere her açıdan önceki bölümden (FF7 Remake) daha büyük bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

Ayrıca oyunculara daha özgürce keşif yapma, ilgi çekici yan hikayeleri tamamlama, mini oyunlara katılma ve haritaya yayılmış güçlü düşmanlarla savaşma olanağı tanıyacak.

Final Fantasy 7, Rebirth

Final Fantasy 7 Rebirth devasa bir macera sunacak

Oyuncular, Rebirth’te neredeyse 100 saat uzunluğunda bir yolculuğa çıkacak. Gerçek sayı elbette oyun tarzına veya kupalara olan ilgiye göre değişecektir.

Square Enix, yeni bölümün bağımsız bir oyun olduğunu ve maceracıların hikayeye başlamak için önceki bölüm hakkında bilgi sahibi olmalarının gerekmediğini belirtmişti.

Her ikisini de oynamak isteyenler, oyunları paket halinde sunan Twin Pack teklifini değerlendirmek isteyebilirler. Sürüm ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Devam oyunu, kasvetli şehir Midgar’dan kaçan Cloud ve arkadaşlarının yeni maceralarını anlatacak. Ekip, düşmanları Sephiroth’u ararken yeni bölgeler keşfedecek ve aksiyon dolu savaşlara girecek.

Final Fantasy 7 Rebirth, 29 Şubat 2024’te çıkacak ve en az üç ay PS5’e özel olacak. State of Play fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.