FromSoftware, Bloodborne PC sürümüne sıcak bakıyor ama arada Sony engeli var

Bloodborne, PC sürümü ve devam oyunu en çok talep edilen oyunlardan biri. FromSoftware bu fikirlere sıcak baksa da ipler Sony’nin elinde.

Stüdyonun yönetmen Hidetaka Miyazaki, ekibin oyunu PC’ye taşımayı çok istediğini ancak bunun kendi ellerinde olmadığını ve şu anda bu konuda konuşmasının yersiz olduğunu söyledi.

PC Gamer‘a konuşan Miyazaki, Bloodborne’un PC sürümünü isteyen tek kişinin kendisi olmadığını belirtti. Ayrıca daha fazla konuşursa başının derde gireceğini ekledi.

Bloodborne

Bloodborne için son kararı Sony verecek

FromSoftware geliştiricileri yönetmene katılsa da, IP sahibi Sony’nin Bloodborne’un geleceğine karar verecek taraf olduğu çok açık… Miyazaki röportajda şunları söyledi:

“Bu adamların Bloodborne PC sürümünü istediğini biliyorum. Eğer ben de istediğimi söylersem, başım derde girecek. Ama karşı olduğum bir şey değil. Açıkçası, Bloodborne’un yaratıcılarından biri olarak, kişisel, saf dürüst fikrim, daha fazla oyuncunun bundan keyif alabilmesini isterdim.

Özellikle artık olgunlaşan ve eski donanımlarda kaybolan oyunlardan biri olarak; bence böyle bir oyunu daha fazla oyuncunun deneyimleyebilmesi ve geçmişin kalıntısını yeniden yaşayabilmesi için bir fırsata sahip olmak güzel olurdu. Bu yüzden benim açımdan kesinlikle karşı çıkacağım bir şey değil.”

Bloodborne

FromSoftware tarafından geliştirilen ve 2015 yılında PS4’e özel olarak piyasaya sürülen Bloodborne, hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden büyük beğeni toplamıştı.

Hayranları yıllardır devam oyunu veya PC sürümü beklese de Sony, sürpriz bir şekilde korku oyunu Until Dawn remake’i PS5 ve PC oyuncularına sunmaya karar verdi.

Miyazaki geçtiğimiz Şubat ayındaki bir başka röportajda hayranların oyuna duyduğu tutkudan mutlu olduğunu ve heyecan duyduğunu belirtmişti. Ne yazık ki herhangi bir gelişme yok gibi görünüyor.

Konsol devinin FromSoftware hâlâ isterken böyle bir fırsatı kaçırmasını anlamak zor… Eyy Sony, bu insanların sesini duy artık! Yorumlarda talebinizi haykırabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.