Yıllara meydan okuyan GTA 5, 200 milyondan fazla sattı

GTA 5, 11 yıl önce hayatımıza girdi ve üç konsol nesli gördü. Ancak satış listelerinin üst sıralarından düşmeyen efsane, satışlarını hızla artırmaya devam ediyor.

Her çeyrekte yaklaşık 5 milyon kopya satan oyun, önemli bir dönüm noktasına daha ulaştı. Take-Two Interactive’in son mali raporuna göre GTA 5, şimdiye kadar 200 milyondan fazla kopya sattı.

Aksiyon macera oyunu ilk olarak 2013 yılında PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Bir yıl sonra PS4 ve Xbox One’a geldi. Son olarak Nisan 2025’te PC’ye geldi.

GTA 5 ve GTA Online’ın yeni nesil sürümleri Mart 2022’de PS5 ve Xbox Series S/X’te yayınlandı. Görünüşe göre GTA 6 gelene kadar en popüler oyunlar arasında kalmaya devam edecek.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 satışları 64 milyona ulaştı

GTA 5 kadar popüler olmasa da, Red Dead Redemption 2 de istikrarlı ilerleyişine devam ediyor. Vahşi Batı destanı, dünya çapında şimdiye kadar 64 milyon kopya sattı.

Take-Two’nun son mali raporuna göre seri toplamda 89 milyondan fazla satışa ulaştı ve ilk Red Dead Redemption’ın satışları 25 milyon civarında seyrediyor. RDR 2 serinin lokomotifi olmaya devam ediyor.

GTA 5, Red Dead Redemption 2

GTA 5 ve Red Dead Redemption 2, dünyanın en çok satan 10 oyunu arasında yer alıyor. GTA 5’in önünde Tetris (500 milyon) ve Minecraft (300 milyon) gibi diğer efsaneler var.

Red Dead Redemption 2’nin önünde ise bunlara ek olarak Mario Kart 8 Deluxe, PUBG ve Wii Sports gibi oyunlar yer alıyor. Yine de ikiliyi ilerleyen yıllarda daha tepede görmek mümkün.

Bu arada, GTA 6 adım adım yaklaşmaya devam ediyor. Take-Two, heyecanla beklenen yeni oyunun 2025 Sonbaharında geleceğini resmi olarak onayladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.