GTA 6, PS5 ve Xbox Series X/S için onaylandı: PC’ye sonra gelecek

Rockstar Games, GTA 6 fragmanını yayınlamasıyla birlikte oyunun öncelikle yeni nesil konsollara geleceğini açıkladı. PC oyuncuları yine üzülecek.

Stüdyonun ana şirketi Take-Two Interactive’e göre, GTA 6 ilk olarak PS5 ve Xbox Series X/S için çıkacak. Yapılan basın açıklamasında PC sürümünden bahsedilmedi.

Rockstar bunu ilk kez yapmıyor. GTA 5 ve GTA 4 de önce konsollara gelmişti. GTA 4, konsollardan 6 ay sonra PC’ye çıkmıştı. GTA 5 biraz daha gecikti ve konsollardan 18 ay sonra PC oyuncularıyla buluştu.

Rockstar’ın son oyunu Red Dead Redemption 2 de 2018 yılında çıkış yapıp bir yıl sonra PC’ye gelmişti. Görünüşe göre bu trend devam edecek.

GTA 6, heyecan verici ilk fragmanıyla hayranların karşısına çıktı. Vice City’de geçecek olan yeni oyunda iki ana karakterle oynayacağız. Kaçıranlar için bir kez daha paylaşalım.

Rockstar Games kurucusu Sam Houser, serinin yeni oyunuyla ilgili olarak, “Grand Theft Auto VI, son derece sürükleyici, hikaye odaklı açık dünya deneyimlerinde mümkün olan sınırları zorlama çabalarımıza devam ediyor. Bu yeni vizyonu dünyanın her yerindeki oyuncularla paylaşabildiğimiz için heyecanlıyız.” mesajını verdi.

Basın açıklamasına göre; GTA 6, Take-Two’nun Grand Theft Auto serisinin şimdiye kadarki en büyük, en sürükleyici evrimi olarak Vice City’nin neonlarla kaplı sokaklarına ve ötesine ev sahipliği yapan Leonida eyaletinde geçecek.

GTA 6, Vice City

Fragman oynanış görüntülerine yer vermese de, oyunun kahramanları Lucia ve Jason’ın yanı sıra Vice City manzaralarını ve halkını sergiledi.

GTA serisinin bir sonraki halkası hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.