Hogwarts Legacy, Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filminden sonra gelecek

Harry Potter evreninde geçen aksiyon RPG oyunu Hogwarts Legacy için henüz bir çıkış tarihi duyurulmadı. Warner Bros. Genel Müdürü Rachel Wakley, oyunu 2022’de vizyona girecek olan Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filminden sonra piyasaya sürmeyi planladıklarını açıkladı.

Reddit kullanıcısı SeerPumpkin, Wakley’in Toy World dergisiyle yaptığı röportajdaki önemli bir ayrıntıyı paylaştı. Wakley, kesin bir çıkış tarihi belirtmemiş olsa da, Hogwarts Legacy’nin bir sonraki Fantastik Canavarlar filminden sonra geleceğini söyledi. Dumbledore’un Sırları, 15 Nisan 2022‘de beyaz perdeye gelecek.

Röportajda önümüzdeki yılın iki büyük projesinden bahseden Wakley, “2022’nin ikinci büyük lansmanı, yeni bir konsol oyunu için olacak: Hogwarts Legacy. Fragmana gelen tepkiler inanılmazdı ve büyük bir başarı yakalayacak gibi görünüyor. Oyunların, pazarın çok önemli bir parçası olduğunu ve dahil olmamız gereken bir alan olduğunu biliyoruz. Gördüğümüz kadarıyla, lansman beklemeye değecek ve hayranların seriyle etkileşime girmesi için benzersiz bir yol sunacak.” şeklinde konuştu.

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy, 2022 yılına ertelenmişti

Portkey Games ve Avalanche Software tarafından geliştirilen Hogwarts Legacy, geçtiğimiz yılın Eylül ayındaki PS5 etkinliğinde PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve PC için duyurulmuştu. Başlangıçta, oyunun gelişi 2021 yılına planlansa da, bu yılın başlarında yapılan bir duyuruyla 2022’ye ertelendi.

Hogwarts Legacy, 1800’lü yıllarda geçecek ve Harry Potter hayranlarının hayalini gerçekleştirerek, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu‘nda kendi maceralarını yaşama fırsatı sunacak. Tanıtım fragmanında, şapka seremonisi, dört haneden öğrencilerin derslere katıldığı sınıflar ve Hogsmeade görünmüştü. Ayrıca Ruh Emiciler ve karanlık büyücüler gibi dışarıda karşılaşabileceğiniz tehlikeler de olacak.

Hogwarts Legacy’nin çıkış tarihi net olarak açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Kaçırdıysanız, oyunun ilk tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.