Horizon Forbidden West yeni kabileler içeren bir DLC alabilir

Horizon Forbidden West ilerleyen zamanlarda bir DLC alacak gibi görünüyor. Oyunda yer alan aktörlerin hareket yakalama çalışmaları bir şeylerin yolda olduğuna işaret ediyor.

Sylens’ı canlandıran Lance Reddick ve Aloy için hareket yakalama yapan Peggy Vrijens, çalışmalara geri döndüklerini ortaya koyan paylaşımlar yaptı. Son olarak Guerrilla Games tarafından verilen bir iş ilanı, oyuna yeni bir şeylerin geleceğini ortaya koyuyor.

Horizon Forbidden West, Frozen Wilds tarzı bir DLC alabilir

Guerrilla Games’in Kıdemli Karakter Sanatçısı için verdiği iş ilanı, Aloy’un yeni bölgeleri keşfedebileceğini ve yeni kabileleri ziyaret edebileceğini gösteriyor.

Aranan rol için yapılan iş tanımında, “Guerrilla’nın Karakter Sanatı ekibi, tek bir odak noktası olan çok yönlü bir sanatçılar grubudur: Horizon dünyalarındaki çeşitli kabilelerini hayata geçirmek.” ifadesi yer alıyor. Yine de çalışmaların hangi oyunu kapsadığı net olarak belirtilmiyor.

Horizon Forbidden West şu anda beş kabileye sahip ve yakında daha fazlası gelebilir. Belki de yeni bir bölge ve karakterler içeren Horizon Zero Dawn’ın Frozen Wilds genişlemesine benzer bir içerik gelebilir.

Guerrilla diğer yandan PSVR 2 oyunu Horizon Call of the Mountain üzerinde çalışıyor. Bu nedenle aranan rolün Horizon Forbidden West ile sınırlı olmaması da mümkün. Ancak oyuncuların hareket yakalama çalışmalarına bakılırsa DLC ihtimali daha yüksek.

Sony ve Guerrilla bu konuda sessiz kalmayı tercih etse de, Horizon Forbidden West’in geleceğine dair daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.