Insomniac Games, günlerdir süren sızıntılar karşısında sessizliğini bozdu

Insomniac Games, oyunlarına, projelerine, sunumlarına ve gelecek planlarına dair günlerdir süren sızıntıların ardından sonunda sessizliğini bozdu.

Rhysida adlı hacker grubu, geçtiğimiz Salı gününden itibaren Insomniac’tan çaldığı toplam 1.67 terabayt boyutundaki 1.3 milyondan fazla dosyadan her alanda çeşitli bilgiler yayınlamaya başladı.

Özellikle Marvel’s Wolverine ağır bir sızıntıya maruz kaldı. Oyunun konsept görselleri, oynanış görüntüleri, test videoları, hareket yakalama görüntüleri, karakterleri, hikayesi ve daha fazlası paylaşılmıştı.

Stüdyo büyük veri ihlaline rağmen Logan gibi dayanıklı olduklarını ve Wolverine’in geliştirme sürecinin planlandığı gibi devam ettiğini belirtti.

Insomniac Games, X hesabından sızıntılara resmi bir yanıt verdi Geliştirici, yaşananların çalışanlar üzerindeki olumsuz etkisini şu mesajla ortaya koydu:

“Gösterdiğiniz sevgi ve sarsılmaz destek için teşekkür ederiz. Çok minnettarız. Stüdyomuza yapılan suç teşkil eden son siber saldırı ve bunun geliştirme ekibimize getirdiği duygusal zarardan dolayı hem üzgün hem de öfkeliyiz. Son birkaç gündür birbirimize destek olmak için içimize çekildik.

Çalınan verilerin çalışanlarımıza, eski çalışanlarımıza ve bağımsız yüklenicilerimize ait kişisel bilgileri içerdiğinin bilincindeyiz. Ayrıca Marvel’s Wolverine’in PlayStation 5 erken geliştirme ayrıntılarını da içeriyor. Hangi verilerin etkilendiğini belirlemek için hızla çalışmaya devam ediyoruz.

Bu deneyim bizim için son derece üzücü oldu. Herkesin geliştirdiğimiz oyunlardan amaçlandığı gibi ve oyuncularımızın hak ettiği şekilde keyif almasını istiyoruz.

Ancak Logan gibi Insomniac da dayanıklıdır. Marvel’s Wolverine planlandığı gibi devam ediyor. Oyun erken üretim aşamasında ve tüm planlarımızda olduğu gibi geliştirme süreci boyunca şüphesiz büyük ölçüde değişecektir.

Herkesin heyecanını takdirle karşılasak da Marvel’s Wolverine hakkındaki resmi bilgileri zamanı geldiğinde paylaşacağız. Insomniac’taki herkes adına, bu zorlu dönemde devam eden desteğiniz için teşekkür ederiz.”

Marvel, Spider-Man, Wolverine, Insomniac

Insomniac Games, en az GTA 6 sızıntısı kadar büyük bir veri hilaline maruz kaldı

Geçen hafta hacker grubu, ilk önce çalınan verileri 50 Bitcoin (yaklaşık 2 milyon dolar) başlangıç fiyatıyla açık artırmaya çıkardı ve fidyenin ödenmesi için yedi gün verdi.

Bir hafta sonra tehdidini yerine getirdi ve çalınan verilerin yaklaşık yüzde 98’ini yaydı. Sızıntılar, oyunların da ötesinde Insomniac Games’in Sony’ye yaptığı sunumlara, şirket politikalarına ve geleceğe yönelik planlara kadar uzanıyor.

Sızıntılar, PlayStation’a dair önemli bilgileri de ortaya çıkardı. Bunlardan biri, PS Plus oyun hizmetinin PS5 ve PS4 dışında PC, mobil, akıllı TV ve tarayıcılara genişleyeceğini bildiriyor.

Ayrıca bir sunum, konsol devinin Marvel’s Spider-Man: Miles Morales tarzı orta ölçekli oyunlara daha fazla ağırlık verebileceğine işaret ediyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.