Mad Max yönetmeni, seriye oyun yapabilecek en iyi ismin Hideo Kojima olduğunu düşünüyor

Mad Max filmlerinin yönetmeni George Miller, seriye yönelik yeni bir oyunun en iyi Hideo Kojima gibi biri tarafından yapılabileceğini öne sürdü.

Avustralyalı film yapımcısına, Kojima’nın da katıldığı Furiosa: A Mad Max Saga filminin tanıtım etkinliği sırasında potansiyel yeni bir oyun hakkında sorular soruldu.

GamingBible tarafından paylaşılan bir röportaj videosunda, Miller’in Kojima’yı övdüğü ve Avalanche Studios’un 2015 yapımı oyununun o kadar da iyi olmadığını belirttiği görülüyor.

Just Cause serisiyle tanınan stüdyo tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon oyunu, eleştirmenlerden karışık yorumlar alsa da oyunseverler tarafından olumlu karşılanmıştı.

Miller, “Eğer o [Kojima] bu işi üstlenseydi… Kafasında o kadar çok harika şey var ki ona asla sormazdım. Ama eğer bunu üstlenecek öyle böyle biri olsaydı, çünkü ben bunu yapamazdım.” dedi.

Mad Max geliştiricisi Avalanche Studios’un kurucusundan tepki geldi

Yapımcının yorumları, Avalanche Studios kurucusu Christofer Sundberg’in tepkisini çekti. 2019 yılında stüdyodan ayrılan Sundberg, açık dünya oyunlarında uzman olmalarına rağmen kendilerinden doğrusal bir oyun yapılmasının istendiğini öne sürdü.

Sundberg, “Bu tamamen saçmalık ve tam bir kibir göstergesi. Bir açık dünya oyun geliştiricisiyle anlaştıktan sonra bunu tamamen doğrusal bir oyun haline getirmek için ellerinden geleni yaptılar. Hideo Kojima’nın harika bir Mad Max oyunu yapabileceğine eminim ama tamamen farklı bir deneyim olurdu.” dedi.

Furiosa: A Mad Max Saga dün itibarıyla sinemalarda gösterime girdi. Genç Furiosa’nın savaş lordu Dementus liderliğindeki bir grup haydut tarafından kaçırılmasını konu alan filmin başrollerinde Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Tom Burke var.

Sizce Kojima, Mad Max’in oyun uyarlaması için uygun bir isim olur muydu? Nasıl bir türle karşımıza çıkardı? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.