Marvel’s Avengers’ın PlayStation’a özel Spider-Man DLC’si, 2021 yılı bitmeden gelecek

Marvel’s Avengers geçtiğimiz yıl tanıtılırken 2021 yılında PlayStation’a özel olarak Spider-Man karakterini içeren bir DLC yayınlayacağını duyurmuştu. Yılın ikinci çeyreğine girmemize rağmen süper kahraman hâlâ oyuna dahil olmadı. Ancak endişelenmeyin, Spidey planlandığı gibi bu yıl için yolda.

Marvel’s Avengers’ın kıdemli oyun tasarımcısı Scott Walters, Spider-Man’in 2021 yılının sonundan önce PlayStation oyuncularıyla buluşacağını açıkladı. Screen Rant‘a konuşan Walters, kahramanın her zaman 2021 yılı için planlandığını ve bu hedefin pandemi ve diğer nedenlerden ortaya çıkan zorluklara rağmen önemli ölçüde değişmediğini söyledi.

Walters, yapılan röportajda, “Spider-Man’i her zaman 2021’de PlayStation sahipleri için çıkarmayı planladığımızı söyleyebiliriz. Bu hâlâ aynı şekilde ve bu yüzden yıl içinde daha fazla duyuru yapacağız.” dedi. Crystal Dynamics başkanı Scot Amos, bu yılın başlarında ekibin Spider-Man karakterini onu oyuna getirmek için çok çalıştığını ancak 2021 yazı ve Black Panther DLC’sinden önce kadroya katılamayacağını söylemişti.

Spider-Man için hâlâ net bir tarih verilmedi

Spider-Man, Marvel's Avengers

Spider-Man, Ağustos 2020’de Marvel’s Avengers’ın PlayStation’a özel oynanabilir bir karakteri olarak 2021’in başları için duyurulmuştu. Görünüşe göre planlar biraz saptı ve henüz kahramanın oyun içinde nasıl göründüğünü bile bilmiyoruz. Ancak Black Panther’i kadroya dahil eden War for Wakanda genişlemesinin yarın çıkacak ve yakında Spidey hakkında daha fazlasını öğrenebiliriz.

Marvel’s Avengers geliştiricileri, yine geçtiğimiz yıl Spider-Man’in bağımsız bir hikayeye sahip olacağını ve oyunun kapsamlı hikayesi üzerinde çok az veya hiç etkisi olmayacağını öne sürmüştü. Spider-Man, PlayStation’a özel olduğu için oyundaki görevi kritik olmayacak. Sevilen süper kahraman, Sony ve Marvel arasındaki yakın ilişkinin avantajı olarak bu ayrıcalıktaki tek özel süper kahraman olacak.

Marvel’s Avengers, şimdiye kadar sadece Hawkeye ve Kate Bishop’u kadroya dahil etti. War for Wakanda genişlemesi ve Black Panther yarın oyuncularla buluşacak. War for Wakanda’nın 2021 yol haritasındaki yeniliklerden biri olduğu düşünüldüğünde, Spider-Man oyun için bir sonraki büyük içerik dalgasının bir parçası olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.