Monster Hunter World satışları 25 milyon kopyaya ulaştı

Monster Hunter, 20. yıl dönümüne girerken; Monster Hunter World serinin en çok satan oyun olarak zirvedeki yerini sağlamlaştırıyor.

Yayıncı, Monster Hunter World: Iceborne Master Edition da dahil olmak üzere canavar avı temalı aksiyon RPG oyununun toplam fiziksel ve dijital satışlarının 25 milyonu aştığını açıkladı.

Monster Hunter World ayrıca Capcom’un tarihinde en çok satan oyun olarak yoluna devam ediyor. Hemen ardında serinin bir diğer oyunu Monster Hunter Rise yer alıyor.

Monster Hunter Rise, Sunbreak

Monster Hunter serisi 100 milyon barajına yaklaştı

Capcom, popüler serinin 20. yıl dönümüne özel olarak yaptığı açıklamada, toplam satışların 97 milyona ulaştığını da belirtti:

“Mart 2024’te 20. yılını kutlayan Monster Hunter serisi, oyuncuları güzel doğal ortamlarda dev canavarlarla karşı karşıya getiren avcılık aksiyon oyunlarından oluşuyor. 2004 yılındaki ilk oyunla başlayan seri, oyuncuların arkadaşlarıyla birlikte vahşi canavarları avlamak için iş birliği yaptığı yeni bir tür oluşturdu ve o zamandan bu yana küresel bir fenomen haline geldi. Serinin satışları, 31 Aralık 2023 itibarıyla 97 milyon adedi aştı.”

Bu arada, Monster Hunter Stories serisi yenileniyor. Monster Hunter Stories, PS4, Nintendo Switch ve PC’ye gelecek. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin sadece PS4 için duyuruldu.

Oyunlar, HD görseller, yeni seslendirmeler, ek dil desteği, yeni müze modu ve daha fazlası sunacak. Çıkış tarihine, duyuru fragmanlarına ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ana serinin bir sonraki oyunu Monster Hunter Wilds, 2025 yılında PS5, Xbox Series X/S ve PC için çıkacak. Tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.