Netflix, Dishonored serisinin dizi uyarlaması üzerinde çalışıyor olabilir

Yayın devi Netflix, Dishonored oyun serisinin dizi uyarlaması üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Ortaya çıkan bir rapor, popüler yazarların serinin bir TV dizisi uyarlamasına ilgi duyduklarına dikkat çekiyor. Yayıncı son yıllarda The Witcher, Resident Evil, Castlevania dahil olmak üzere birçok oyunu ekranlara taşımaya odaklanıyor.

Giant Freaking Robot, güvenilirliği kanıtlanmış kaynaklarından birinin, Dishonored projesinin şu anda Netflix’te geliştirilme aşamasında olduğunu ortaya koyduğunu belirtiyor. Ayrıca yayın devinin deneyimli yazarlar, yönetmenler ve aktörlerle çalışarak yeni seriler oluşturmak istediğini öne sürülüyor. Arkane Studios’un aksiyon macera serisi, ekranlara uyarlamak için iyi bir seçim olabilirdi.

Yazar Gennifer Hutchison, Dishonored dizisine ilgisini açıklamıştı

Dishonored

Reddit kullanıcıları, Netflix uyarlaması hakkındaki spekülasyonlara ek olarak, Emmy ödüllü yazar Gennifer Hutchison‘ın geçtiğimiz yıl Dishonored dizisinin yazarlığını üstlenmek istediğine dikkat çekti. Oyunlara oldukça ilgili olduğu bilinen Hutchison, daha önce Better Call Saul ve Breaking Bad gibi önemli yapımlarda çalışmıştı.

Dishonored’ın oyunu 2012 yılında piyasaya sürüldü. Ardından 2016’da devam oyunu Dishonored 2 geldi. Geliştirici Arkane Studios, 2018’de serinin bir süre dinleneceğini belirtse de, aradan geçen yıllarda yeni oyun gelmedi. ZeniMax ve Bethesda’nın satın alınmasının ardından Arkane artık Microsoft çatısı altına girdi. Bu nedenle PlayStation oyuncularının gelecekte serinin yeni oyunlarını görebilmeleri pek mümkün görünmüyor.

Dishonored, The Witcher veya Game of Thrones kadar kapsamlı olmasa da, bir roman üçlemesine, oyunlara ve çizgi roman serisine sahip. Serinin casusluk, suikastlar ve ilginç fantezi unsurlarıyla ilgili olduğu düşünüldüğünde diziye uyarlanması sürpriz olmaz. Projeyle ilgili olası haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.