Netflix’in The Witcher dizisi 5. Sezonla final yapacak

Netflix, The Witcher dizisinin 5. sezonla birlikte final yapacağını resmi olarak duyurdu. Dizinin 4. sezonu İngiltere’de prodüksiyona girdi.

Daha önce duyurulduğu gibi Liam Hemsworth, 4. sezondan itibaren Henry Cavill’in yerine Rivyalı Geralt rolünü üstlenecek. Yeni sezonun yayınlanacağı tarih henüz açıklanmadı.

Netflix, Hemsworth’ün Andrzej Sapkowski’nin son üç kitabını (Ateşle İmtihan, Kırlangıç Kulesi ve Gölün Hanımı) kapsayacak 4. ve 5. Sezonlarda Geralt rolünü üstlenmeyi kabul ettiğini belirtti.

The Witcher, 4. sezonda yeni oyuncularla karşımıza çıkacak

Dizi sorumlusu Lauren Schmidt Hissrich, yeni sezonun çekimlerinin muhteşem bir kadroyla başladığını şu sözlerle müjdeledi:

“The Witcher’ın sondan bir önceki sezonunu, Rivyalı Geralt rolünde Liam Hemsworth’un önderlik ettiği heyecan verici yeni eklemeler de dahil olmak üzere muhteşem bir kadroyla çekmeye başlamaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Andrzej Sapkowski’nin kitaplarını destansı ve tatmin edici bir sona ulaştırabildiğimiz için heyecanlıyız. Karakter ailemizin sınırlarına kadar zorlamasaydık bu bizim dizimiz olmazdı; hikayenin nasıl biteceğini görmek için bizi izlemeye devam edin.”

The Witcher, Geralt, Henry Cavill, Liam Hemsworth

Liam Hemsworth ise sıkı bir The Witcher hayranı olduğunu belirterek adım attığı yeni maceradan duyduğu heyecanı şöyle anlattı:

“Bir The Witcher hayranı olarak Rivyalı Geralt’ı oynama fırsatı beni çok sevindiriyor. Henry Cavill inanılmaz bir Geralt oldu ve dizginleri bana vermesi ve macerasının bir sonraki bölümü için Ak Kurt’un kılıçlarını almama izin vermesi beni onurlandırdı. Henry, yıllardır senin hayranınım ve bu sevilen karaktere kattığın şeylerden ilham aldım. Doldurmam gereken büyük bir rol olabilir ama The Witcher dünyasına adım atacağım için gerçekten heyecanlıyım.”

Daha önce Cavill’in, kaynak materyalin kullanımı konusundaki anlaşmazlıklar nedeniyle diziden ayrıldığı bildirilmişti. Şüphesiz, oyuncu değişikliği hayranların heyecanını gölgeleyen bir hamle oldu.

The Witcher’ın 4. sezonu hakkında daha fazlası açıklandığında veya yayın tarihi duyurulduğunda sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.