PlayStation Portal satışa çıktıktan kısa süre sonra tükendi

PlayStation Portal, Çarşamba günü piyasaya sürüldü. Ön sipariş fırsatını kaçıran oyuncular üzülecek çünkü el konsolu kısa süre içinde her yerde tükendi.

Elbette anında biten stokların sorumlusu oyunseverlerin yoğun ilgisinin de ötesinde yine karaborsacılar oldu. Konsol, çeşitli e-ticaret sitelerinde daha yüksek fiyatlarla satışa çıkmaya başladı…

Sony’nin fiyatını 200 dolar olarak belirlediği PlayStation Portal, eBay’de 300 dolar bandında satışa çıktı. Ayrıca Amazon’da kullanılmış ürün olarak 400-550 dolar arasında listelendi.

PlayStation Portal

PlayStation Portal ne zaman tekrar satışa çıkacak?

Cihazın PS Direct sayfasında, “Stokta yok mu? Stok durumu hakkında daha fazla bilgi için lütfen Aralık ayı başında tekrar kontrol edin.” mesajı yer alıyor.

Sony’nin başlangıç stoğunun ne kadar olduğu belli değil ancak PS5 aksesuarı olarak tasarlanan el konsolunun kısa sürede tükenmesi normal. Stok durumu önümüzdeki aya kadar belirsiz kalacak gibi görünüyor.

Şirket, PlayStation Portal’ın çok spesifik bir demografik grubu hedeflediğini kabul etti ve ürünün kâr elde etmek yerine PS5 etkileşimini artırmak için tasarlandığını söyledi.

Türkiye’de konsolun ekran koruyucusu ve kılıfı satışa çıktı. Yakında kendisinin de fahiş fiyatlarla piyasaya sürülmesini bekliyoruz. Karaborsacıları aşanlar ülkemizde de şanslı olacaktır.

PlayStation Portal, PS5 konsolunuzda yüklü olan oyunları Wi-Fi aracılığıyla oynamanıza olanak tanıyor. Yani Steam Deck veya Switch gibi gerçek bir el konsolu değil. Özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sony’nin cihazını satın almayı düşünür müydünüz? Sizce PS5 kullanıcıları için iyi bir aksesuar mı? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.