Prison Architect 2 ertelendi: Yeni çıkış tarihi duyuruldu

Yayıncı Paradox ve geliştirici Double Eleven, Prison Architect 2’nin çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Devam oyunu tam altı hafta gecikecek.

Hapishane simülasyonu oyununun ilk olarak 26 Mart’ta PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Gecikme duyurusuyla birlikte yeni çıkış tarihi 7 Mayıs olarak açıklandı.

Paradox tarafından yapılan açıklamada, erteleme kararının oyundaki hataları düzeltmek ve tüm platformlarda optimizasyonu iyileştirmek için verildiği belirtildi:

“Dikkatli bir değerlendirmenin ardından Prison Architect 2’nin çıkış tarihini 7 Mayıs 2024’e erteleme kararı aldık. Oyuna zaten güveniyor olsak da, bu ekstra süre daha fazla hatayı düzeltmemize ve oyunu tüm platformlar için daha da optimize etmemize olanak tanıyacak. Orijinal çıkış tarihine sadık kalmak bir seçenek olsa da, size ilk günden itibaren daha sorunsuz bir deneyim sunabilmemiz için bu ek süreyi almanın gerekli olduğunu düşünüyoruz.”

Yayıncı ayrıca geliştirmenin son aşamalarının nasıl gittiğini göstermek için Prison Architect Academy serisiyle birlikte Mart ayında yayınlara başlayacaklarını belirtti.

Prison Architect 2, 3 boyutlu görselleriyle öne çıkıyor

Prison Architect 2, 2D görsellerden 3D’ye geçiş yapılması açısından önemli bir dönüm noktası. Amacınız her zamanki gibi güvenli bir hapishane tasarlamak ve onu kişiselleştirip geliştirmek olacak.

Oyundaki kaynaklarınızı hapishanenizi inşa etmek, yönetmek ve kontrol etmek için kullanmalısınız. Günlük programdan politikalara kadar her şeyi idare etmelisiniz. Güvenli, kendi kendini idare edebilen ve korunaklı bir yer olduğundan emin olmalısınız.

Artık mahkumlar davranışlarını etkileyen belirgin ilişkiler kuruyor ve istekleri ile ihtiyaçlarına göre karar veriyorlar. Verdiğiniz kararlar, mahkumlarınızı ıslah etmeye yardımcı veya engel olabilecek.

Prison Architect 2

Prison Architect 2, yepyeni bir dünya haritasına sahip olan yeni Kariyer Modu ile tepeden tırnağa eksiksiz bir cezaevi kurup yönetme imkanı sunuyor. Seçimleriniz sizin ve hapishanenizin kaderini belirleyecek.

Hapishanenizin tasarımını ve kurallarını dikkatlice planlamazsanız firarlarla, isyanlarla ve her türlü pahalı ve yıkıcı sorunla baş etmeniz gerekebilir. Unutmayın, işler tıkırında gitmeli!

Prison Architect 2 hakkında daha fazlası ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.