PS5 arayüzü artık bulut akışına uygun oyunları gösteriyor

PS Plus Premium aboneleri artık PS5 oyunlarını akış yoluyla konsollarında oynayabiliyor. Akış uygun oyunlar, küçük bir etiketle işaretleniyor.

Push Square tarafından bildirildiği üzere, PS5 oyun akışının Avrupa’da kullanıma sunulmasının ardından konsol ana ekranındaki oyunların altına akışa uygun olduklarına dair bir logo yerleştirildi.

PS Plus Premium planı Türkiye’de olmadığı için konsollarınızda etiketin görünmesini beklemeyin. Ülkemizde alternatif olarak Deluxe seçeneği var.

PS Plus, bulut, oyun, akış

PS5 oyunları için bulut akışı ilk olarak Japonya’da, ardından Avrupa’da erişime açıldı. Son olarak 30 Ekim’de Kuzey Amerika bölgesindeki oyunculara sunulacak.

Oyuncular; 4K, 1440p, 1080p ve 720p çözünürlükte, 60 fps desteği ve SDR veya HDR çıkışıyla oyunları indirmeden internet üzerinden akış yoluyla oynayabiliyor.

Tempest 3D Audiotech’in yanı sıra 5.1 ve 7.1 dahil tüm PS5 ses özellikleri destekleniyor. Eklentiler ve oyun içi satın alınan öğeler de oyun akışında kullanılabiliyor.

PS5, bulut oyun, akış, çözünürlük

PS5 konsolları, depolama alanı açısından beklentileri karşılamadı. Ancak akışın yaygınlaşmasıyla birlikte ekstradan M.2 SSD satın alma ihtiyacı da büyük ölçüde ortadan kalkabilir.

Dünyada oyun sektörü tam gaz geleceği şekillendirirken, bizler Orta Doğu’ya ötelenerek yerimizde saymaya, hatta ekonomik açıdan geri gitmeye devam ediyoruz.

PS Now (artık tarih oldu), Xbox Cloud Gaming, PS Plus Premium, Stadia (kapandı), Amazon Luna hiç gelmedi… Sadece GeForce Now (Game Plus çatısı altında) var.

Steam, Türkiye’de TL desteğini çekme kararı aldı. Yakında platformdaki oyunlar ve abonelikler dolarla satılacak. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.