PS5 oyunları için bulut akışı bu ay PS Plus Premium üyelerine sunulacak

Sony, PS5 oyunları için bulut akışını bu ay PS Plus Premium üyelerine sunacak. Konsol devi, akış sisteminin özelliklerini detaylandırdı.

Bulut akışı, PS Plus Oyun Kataloğu ve Oyun Denemeleri kapsamındaki dijital PS5 oyunlarının yanı sıra Premium üyelerin oyun kütüphanesindeki desteklenen oyunlar için başlatılacak.

Böylece Premium aboneleri, oyunları indirmeye gerek kalmadan oynayabilecek. Ne yazık ki, Türkiye’de Premium yerine akış özelliği içermeyen Deluxe planı var…

PS5, bulut oyun, akış, çözünürlük

PS5 bulut akışı hangi oyunları destekliyor?

İlk etapta belirli oyunlar akış için kullanılabilecek ve zaman içinde yüzlerce PS5 oyunu bulut üzerinden oynanabilecek:

  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West, Ghost of Tsushima, Mortal Kombat 11 ve Saints Row IV gibi PS Plus Oyun Kataloğundaki en popüler PS5 oyunları
  • Hogwarts Legacy, The Witcher 3: Wild Hunt ve The Callisto Protocol gibi Oyun Denemeleri
  • PS Plus Premium üyelerinin kütüphanesinde bulunan Resident Evil 4, Dead Island 2, Genshin Impact, Fall Guys ve Fortnite gibi dijital PS5 oyunları

Oyunların DLC ve eklentileri de dahil olmak üzere indirilebilir içerikler ve oyun içi satın alımlar, PS5 oyun akışında mevcut olacak.

Oyuncular; 4K, 1440p, 1080p ve 720p çözünürlükte 60 fps desteği ve SDR veya HDR çıkışıyla akış başlatabilecek. Tempest 3D Audiotech’in yanı sıra 5.1 ve 7.1 dahil tüm PS5 ses özellikleri desteklenecek.

Ek olarak, ekran görüntüleri yakalayabilecek ve 3 dakikaya kadar video kaydedebilecekler. Bu videolar PS5’in Medya Galerisine indirilecek ve PS App’teki Medya Galerisi’nde de mevcut olacak.

Spider-Man, Miles Morales

PS5 oyunları için akış özelliği ne zaman gelecek?

Akış özelliği ilk olarak Japonya’da başlayacak ve diğer bölgelere kademeli olarak erişime açılacak. Tarihler şöyle:

  • Japonya – 17 Ekim
  • Avrupa – 23 Ekim
  • Kuzey Amerika – 30 Ekim

PS Plus Premium üzerinden bulut akışı, ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre Japonya, Kanada, Kıbrıs Cumhuriyeti, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, ve Yunanistan’da kullanılabilecek.

Bulut akışıyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Ülkemizdeki kullanıcılar, PS Now döneminden beri özelliğe kavuşamadı ve uzun bir süre daha mahrum kalacak gibi görünüyor.

PS Plus aylık oyunlarını, kampanyaları ve abonelik hizmetine dair diğer tüm duyuruları buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.