Sony, PS5 Pro’da DLSS teknolojisine alternatif bir grafik çözümü kullanabilir

PS5 Pro söylentileri yoğunlaşmaya başladı. Güvenilir bir kaynak, yakın zamanda ortaya çıkan sızıntılar ve konsolun öne çıkan bir özelliği hakkında konuştu.

Giant Bomb’dan Jeff Grubb, teknik özelliklere yönelik sızıntıların gerçek olduğunu onayladı. Ayrıca konsolda daha fazla değişiklik yapıldığını ve tamamının ortaya çıkmadığını belirtti.

Game Mess Decides canlı yayınında konuşan Grubb, ardından PS5 Pro’da normal modellere kıyasla görüntü tarafında yapılan büyük değişikliklerden birine değindi.

Hogwarts Legacy, PS5

Ne DLSS, ne FSR! Sony, PS5 Pro için kendi teknolojisini geliştiriyor

Görünüşe göre Sony, PS5 Pro konsolunda kendi DLSS çözümünü kullanmaya hazırlanıyor. Böylece şirket oyunlarda daha iyi grafik performansı elde edecek:

“Buradaki en büyük nokta, sistemin destekleyeceği özelliklerden biri, Sony’nin kendi özel DLSS benzeri çözümü olacak. Görüntüleri iyileştirmek için kendi makine öğrenimi teknolojilerini kullanıyorlar. Böylece oyunları gerçekten yüksek çözünürlükte ve yüksek kare hızında çalıştırabilirler.

Bunu yapmak için PS5 Pro’ya kendi donanımlarını dahil edeceklerdi. 2x donanım ışın izleme hızlandırmasının devreye girdiği yer de burası, ancak iyileştirilmiş donanım ışın izlemesinden çok daha fazlasını yapabilecekler. Yani evet, bu şey muhtemelen oluyor.”

PS5 Pro

PS5 Pro’nun özelliklerine dair ortaya çıkanlar

Insider Gaming’den Tom Henderson, Sony’nin yakında üçüncü parti stüdyolara PS5 Pro geliştirici kitleri vermeyi planladığını ve teknik özelliklerinin bu ay sızdırılabileceğini öne sürdü.

Henderson’a göre kod adı “Trinity” olan PS5 Pro, 4K çözünürlükte daha iyi ve daha tutarlı kare hızları sunacak. Hatta bir adım öteye geçerek 8K desteğine sahip olacak.

Ayrıca ResetEra forumunda derlenen teknik özelliklerde, cihazın daha hızlı depolama, hızlandırılmış ışın izleme ve görüntü yükseltme özellikleriyle geleceği iddia edildi.

Kaynaklar oldukça güvenilir, ancak PS5 Pro’ya dair daha net bilgiler öğrenmek için biraz daha gün ışığına çıkmasını bekleyeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.