PS5 sistem yazılımı güncellemesi 9.20 yayınlandı

Sony, PS5 kullanıcılarına ufak çaplı yeni özellikler sunan yeni sistem yazılımı güncellemesini (sürüm 24.03-09.20.00) yayınladı.

Sistem yazılımının yeni sürümü, konsolun Oyun Yardımı’nı genişletiyor ve Uzaktan Oynama özelliğini geliştiriyor. Ayrıca performansı ve kararlılığı iyileştiriyor.

Boyutu 1 GB’ın biraz üzerinde olan yeni PS5 güncellemesinin tam yama notlarını aşağıda görebilirsiniz.

PS5, kullanıcı arayüzü, güncelleme

PS5 sistem yazılımı güncellemesi 24.03-09.20.00

  • Oyun Yardımı, Topluluk Oyun Yardımı özellikleri eklenerek genişletildi.
    • Oyun Yardımı’nda, desteklenen oyunlarda Topluluk Oyun Yardımı etiketli ipuçlarını göreceksiniz; bu, ipucunun diğer oyuncuların oyun içi videolarından alınarak oluşturulduğunu gösterir.
    • Oyun içi videonuzun otomatik olarak kaydedilmesine ve gözden geçirildikten sonra özelliğe eklenmesine izin vererek Topluluk Oyun Yardımı’na katılabilirsiniz. Katılmak için Ayarlar > Yakalananlar ve Yayınlar > Yakalananlar > Otomatik Yakalananlar > Topluluk Oyun Yardımı öğesine gidin ve Katıl seçeneğini belirleyin. Bu özellikten istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
  • Uzaktan Oynama’da, Uzaktan Oynama esnasında “Uzaktan Oynama bağlı.” mesajı sürekli olarak görüntüleniyorsa bunu artık oyun ekranınızdan gizleyebilirsiniz. Ayarlar > Sistem > Uzaktan Oynama öğesine giderek Uzaktan Oynama Bağlantı Durumunu Gizle öğesini açın.
  • Sistem yazılımı performansını ve kararlılığını iyileştirdik.
  • Bazı ekranlardaki mesajları ve kullanılabilirliği iyileştirdik.

PS5 için gelen son büyük güncelleme (9.00), DualSense ve DualSense Edge’in yazılımını güncelleyerek hoparlör ve mikrofon iyileştirmeleri sunmuştu. Ayrıca konsolun güç göstergesinin parlaklığını ayarlama seçeneği getirmişti.

PS5 sistem yazılımı güncellemelerini, yeni donanım duyurularını ve konsola dair diğer tüm haberleri buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.