PUBG’nin yaratıcısı, kendi bağımsız stüdyosunu kurmak üzere Krafton’dan ayrıldı

PUBG’nin yaratıcısı Brendan ‘PlayerUnknown’ Greene, Amsterdam, Hollanda’da kendi bağımsız oyun stüdyosunun kurmak üzere Krafton’dan ayrıldığını duyurdu. PUBG Corporation’ın üst şirketi olan Krafton’un PlayerUnknown Productions adlı yeni stüdyoda azınlık hissesine sahip olacağı bildirildi.

PUBG, aslında bir mod yapımcısı olan Brendan Greene’in battle royale türüyle yaptığı deneylerin sonucunda bir Arma 3 modu olarak ortaya çıkmıştı. Greene daha sonra yeni kurulan PUBG Studios altında oyunu geliştirmeye devam etmesi için Bluehole tarafından işe alındı. Oyunun başarısının ardından Bluehole, adını Krafton olarak değiştirdi.

PlayerUnknown olarak da bilinen Greene, 2019 yılında Amsterdam’da küçük bir ekiple deneysel projeler üzerinde çalışmak için PUBG’den ayrılma aşamasında olduğunu duyurmuştu. Artık oyun dünyasının trendini değiştiren ismin, kendi bağımsız stüdyosunu kurmak için şirketten ayrıldığını biliyoruz.

PlayerUnknown Productions yenilikçi yollar keşfedecek

Prologue

PlayerUnknown Productions, yeni teknolojileri, üretim yollarını ve oynanış türlerini keşfetmek, denemek ve geliştirmek için kurulmuş bağımsız bir stüdyoya dönüşecek. Geliştirici, büyük ölçekli açık dünya oyunları için gereken sistemleri keşfedecek.

Greene, son birkaç yıldır Prologue adlı yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. PlayerUnkown Productions’ın resmi sitesi, oyunun teaser görselini içerdiğinden dolayı, projenin gelişimine hâlâ devam edildiğini gösteriyor. Daha önce Prologue’un yeni teknolojilere ve oynanışa yönelik bir keşif olduğu belirtilmişti. Stüdyonun amacı, oyunculara her oynadıklarında benzersiz ve unutulmaz deneyimler yaşatmak.

Greene yaptığı açıklamada, “PUBG ve Krafton’daki herkese, bana şans verdikleri ve son dört yılda bana sağladıkları fırsatlar için çok minnettarım. Bugün, yıllardır kafamda kurguladığım türden bir deneyim yaratma yolculuğumda bir sonraki adımı atmaktan heyecan duyuyorum.” dedi. Stüdyonun ne üzerinde çalıştığı henüz bilinmiyor ancak Greene daha önce battle royale türünden uzaklaşacağını öne sürmüştü.

Krafton, PUBG’nin yanı sıra PUBG: New State adlı yeni bir mobil oyun üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirketin stüdyoları arasında Dead Space yaratıcısı Glen Schofield’ın korku oyunu The Callisto Protocol üzerinde çalışan Striking Distance Studios da yer alıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.