Rainbow Six Quarantine’in yeni adı Rainbow Six Extraction oldu

Geçtiğimiz Şubat ayında Rainbow Six Quarantine isminin pandemi dönemi nedeniyle değişebileceği gündeme gelmişti. Ortaya çıkan ilk söylentiler oyunun Rainbow Six Parasite olarak adlandırıldığını ortaya koyuyordu. Ubisoft, yayınladığı yeni bir teaser ile oyunun yeni adının Rainbow Six Extraction olduğunu ortaya koydu.

Yayınlanan videoda parazit benzeri bir varlığın gittikçe yayılmaya başladığı ve laboratuvarı ele geçirdiği görülüyor. Ardından parazit gök taşına benzeyen bir cisme yaklaşıyor ve büyüyerek devasa kollar ortaya çıkarıyor. Teaser’ın sonunda sonunda Rainbow Six Extraction’ın 12 Haziran TSİ 22:00‘da gerçekleşecek Ubisoft Forward etkinliğinde tanıtılacağı belirtiliyor.

Rainbow Six Extraction teaser fragmanı:

Paylaşılan bir diğer kısa video, Ubisoft Montreal’deki geliştirici ekibin Rainbow Six Extraction ile ilgili vizyonlarına ve oyunun Rainbow Six Quarantine olarak ilk kez ortaya çıkmasından bu yana nasıl geliştirildiği hakkındaki konuşmalarına yer veriyor. Konuşmalarda oyunun operatörlerin bir araya gelişi, parazitin üstesinden nasıl geleceklerini öğrenmeleri ve tehlikelerle dolu yolun her adımında birbirlerini korumaları üzerine kurulduğu ortaya konuyor.

Rainbow Six Extraction, sürekli gelişen bir uzaylı tehdidiyle karşı karşıya kalacağımız, Rainbow Six Siege’in temelleri üzerine inşa edilmiş bir modern bir taktiksel kooperatif nişancı olacak. Operatörler hiç kimsenin geride kalmamasını sağlamak için birlikte çalışırken, tehdidin üzerine gitmeye ve saldırmaya karar verecek. Geliştiriciler, Extraction isminin yayılan tehlike nedeniyle oyun için çok uygun bir isim olduğunu söylüyor.

Rainbow Six Quarantine ilk olarak E3 2019’da duyuruldu. Oyunun ilk olarak 2020’nin başlarında çıkacağına dair söylentiler ortaya çıktı. Ancak pandemi koşulları ve Ubisoft’un bazı oyunlar üzerinde yeniden çalışma kararı vermesi nedeniyle ertelendi. Yılın başlarında ortaya çıkan sızıntılar, Quarantine’in Rainbow Six Parasite olarak değiştirileceğine işaret ediyordu. Ubisoft sonunda yayınladığı yeni teaser ile ters köşe yaparak oyunun isim değişikliğini resmi olarak duyurmuş oldu.

Popüler birinci şahıs nişancı serisinin yeni oyununda, oyuncular mutasyona uğramış yabancı bir parazit türüyle karşı karşıya kalacak. İnsanlara yerleşen bu görünmez düşman, operatörler için ölümcül ve zorlu durumlara yol açacak. Rainbow Six Extraction, üç oyunculu kooperatif bir oynanış sunacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.