Respawn Entertainment’tan kafaları karıştıran Titanfall açıklaması

Titanfall 2 piyasaya çıktığından beri seri için umutlar tükenmedi. Titanfall 2’de sunucu sorunlarının baş göstermesinin ardından, oyun üzerinde çalışan küçük bir grubun olduğu ortaya çıktı. Hayranlar serinin geleceğini merak ediyor ancak Respawn Entertainment, tarafından gelen açıklamalar kafaları karıştırdı.

Respawn Entertainment’ın topluluk koordinatörü Jason Garza, yeni oyun çalışmalarının olmadığını söyledi. Ayrıca stüdyonun çok fazla başka oyun üzerinde çalıştığını öne sürdü ve hayranlara yeni oyun için umutlarını yüksek tutmamalarını önerdi.

Garza yaptığı açıklamada, “Umutlanmayın. Bunu daha önce de söyledim, elimizde hiçbir şey yok. Orada hiçbir şey yok. Şu anda üzerinde çalıştığımız çok fazla başka oyun var.” diyerek beklentileri suya düşürdü. Garza’nın yorumlarının ardından Respawn Entertainment’ın sosyal medya ekibi harekete geçti ve yaptığı paylaşımla kafaları karıştırdı.

Respawn, Titanfall umutlarını yeniden alevlendirdi

Respawn’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Bazılarının bildirdiğinin aksine, Titanfall DNA’mızın özüdür. Gelecek kim bilir ne gösterecek…” ifadelerine yer verildi. Geliştirici açıkça Garza’nın açıklamasına bir düzeltme yapmış gibi görünüyor.

EA, muhtemelen Titanfall’un geleceğine dair Respawn Entertainment’tan daha fazlasını biliyor. Titanfall 2’nin satışları EA’in beklentilerinin altında kalmıştı. Ancak bu durumdan Battlefield 1 ve Call of Duty: Infinite Warfare rekabeti sorumlu tutuldu. Oyun, dünyanın en popüler birinci şahıs nişancı serileri arasında kayboldu.

Titanfall için yıllardır yeni bir oyun gelmese de, serinin evreni popüler battle royale oyunu Apex Legends‘a ilham kaynağı oldu. Apex Legends’ın olağanüstü başarısı göz önüne alındığında, Titanfall’un geleceği bu oyunda yatıyor olabilir. Sonuçta oyuna gelen bu yılki güncellemeler, açıkça seriye referanslar içeriyordu.

Yapılan açıklamaya bakılırsa Respawn, Titanfall’dan vazgeçmemiş gibi görünüyor. Yine de kesin bir yargıya varmak zor. Geleceğin neler getireceğini merakla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.