Sherlock Holmes Chapter One’ın çıkış tarihi Microsoft Store’da göründü

Sherlock Holmes Chapter One, 16 Kasım 2021‘de PS5, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Çıkış tarihi, oyunun Microsoft Store sayfasında ortaya çıktı. Geliştirici Frogwares, oyunu sonbahar aylarında piyasaya süreceğini açıklamıştı. Öte yandan PS4 ve Xbox One sürümlerinin aynı tarihte piyasaya sürülmeyeceği bildirildi.

Stüdyo, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Sherlock Holmes Chapter One’ın PS4 ve Xbox One sürümleri için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu belirtti. Yani önceki nesil sürümler daha sonraki bir tarihte gelecek. Paylaşımda PS5, Xbox Series X/S ve PC sürümlerinin çıkış tarihi bilgisine yer verimese de, Microsoft Store sayesinde resmi duyurudan önce öğrenmiş olduk.

PS4 ve Xbox One sürümleri sadece birkaç hafta gecikecek

Frogwares, hayranlara önceki nesil konsolların unutulmadığı ve gecikmenin en fazla birkaç hafta süreceği konusunda güvence verdi. Net bir çıkış tarihi açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Yine de PS4 ve Xbox One sürümlerinin iptal edilmemiş olması iyi bir haber.

Geliştirici bu yılın başında, Sherlock Holmes’ün ana hikayesini tamamlamanın yaklaşık 12-15 saat, tüm içeriğini bitirmenin ise yaklaşık 40-50 saat süreceğini söylemişti. Ayrıca oyunun kılık değiştirme ve kişiselleştirme sistemine sahip olacağını açıklamıştı. Serinin devamı niteliğindeki Sherlock Holmes Chapter One, Sherlock’un daha genç yaşta Akdeniz adası Cordona’daki memleketine döndüğü bir hikayesini konu alacak.

Sherlock Holmes Chapter One için gelecek haberleri paylaşmaya devam edeceğiz. PS4 ve Xbox One sürümlerinin çıkış tarihi duyurulduğunda sizlere bildireceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.