Starfield, Xbox Series X/S’te 30 fps kilitli oynanabilecek

Starfield, Xbox Series X ve Series S konsollarında vereceği kare hızıyla oyuncuları üzecek. Bethesda grafik özelliklerini detaylandırdı.

Yönetmen Todd Howard, IGN ile yaptığı bir röportajda oyunun Series X’te 4K ve Series S’de 1440p çözünürlükte çalıştığını ancak kare hızının 30 fps’ye kilitlendiğini belirtti.

Starfield her zaman her şeyin olabileceği devasa açık dünyalara, tamamen dinamik ayrıntılara sahip ve Bethesda büyüleyici görsellerden ödün vermek istemiyor.

Starfield

Bethesda kararlı bir Starfield deneyimi sunmak istiyor

Howard’a göre Starfield genellikle 30 fps’nin çok üzerinde çalışıyor. Bazen 60 fps değerine ulaşabiliyor. Ancak kararlı bir deneyim için kilitli kare hızı tercih edildi.

Heyecanla beklenen uzay macerası, PC’de de piyasaya sürülecek. Yönetmen konsolun dışında muhtemelen kare hızı kilidinin açılacağını belirtiyor.

PS5 ve Xbox Series X/S henüz yaşam döngülerinin yarısına gelmemiş olmamalarına rağmen kilitli 30 fps kare hızlarında sürünüyor. “Yeni nesil” olarak piyasaya sürülen konsollar bırakın 120 fps’yi, kimi zaman 60’lara çıkamıyor…

Belki daha sonra oyuncuların talebi üzerine Performans modu eklenebilir. Ancak maceraya hemen atlamak isteyenler bir süre ızdırap çekecek gibi görünüyor.

Starfield, 6 Eylül 2023’te Xbox ve PC için gelecek. Dün paylaşılan kapsamlı oynanış görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.