Stellar Blade’in PC sürümü ve devam oyunu onaylandı – Yeni bir IP de yolda

Stellar Blade geliştiricisi Shift Up, PS5’e özel aksiyon macera oyununun başarısına karşılık PC sürümü ve devam oyunu fikrine yeşil ışık yaktı.

Stüdyo ayrıca daha önce duyurulan yeni IP’nin kod adını Project Witches olarak açıkladı. Güney Koreli stüdyo, yakın tarihli bir mali raporunda (Gematsu aracılığıyla) üç oyundan da açıkça bahsetti.

Shift Up, “Stellar Blade’in ötesinde, 2027 veya sonrasında piyasaya sürülmek üzere, yeni [IP] tabanlı bir oyun olan Project Witches’ı geliştiriyoruz. Stellar Blade’in PC versiyonunu ve devamını çıkarmayı düşünüyoruz.” dedi.

Genshin Impact, HoyoVerse

Project Witches çoklu platform olacak

Project Witches’ın 2027 veya ötesinde PC, konsollar ve mobil cihazlar için piyasaya sürülmesi bekleniyor. Stüdyo oyunu büyük bir alt kültür IP’si olarak tanımlıyor.

Henüz oyuna dair detaylar perde arkasında olsa da, geliştirici bunu Genshin Impact, Honkai: Star Rail, Fate/Grand Order ve Goddess of Victory: Nikke gibi oyunlarla karşılaştırıyor.

Stellar Blade, Project Eve

Raporda Stellar Blade PC sürümü için DLC planları, yeni oynanış özellikleri ve farklı IP’lerle içerik anlaşmaları gibi yeniliklere de yer verildi. Stüdyo PC platformunda kendine God of War ve Final Fantasy gibi serileri örnek alıyor.

Aksiyon macera oyunu Stellar Blade, sadece PS5 için çıkmasına ve karakter modeline yönelik sansür tartışmalarına rağmen başarılı bir profil çizdi. Shift Up, PC’de satışları artırma ve devam oyunuyla yükselişini devam ettirme fırsatını kaçırmayacaktır.

Sizce Stellar Blade 2 gelmeli mi? İlk oyunu nasıl buldunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.