Stellar Blade, New Game Plus moduyla geliyor

Shift Up, Stellar Blade için New Game Plus modu planladığını duyurmuştu. Mod, oyunun çıkışıyla birlikte oyunculara sunulacak.

Geliştirici, lansman öncesi 1.002 güncellemesiyle modu oyuna dahil etti. Oyunun kutulu sürümüne sahip olan PS5 kullanıcılarının moda erişmek için ilk gün yamasını indirmeleri gerekecek.

New Game Plus modunda, daha önce tamamlanan oyunda kazandığınız tüm ekipmanınız, para biriminiz, öğeleriniz ve kayıtlarınız, karakter geliştirmeleriniz, drone yükseltmeleriniz, becerileriniz ve sahip olduğunuz SP bir sonraki oyuna aktarılacak. Ancak oyundaki ilerlemeniz sıfırlanacak ve aktarılmayacak.

Ayrıca Stellar Blade oyuncuları genişletilmiş gardıropla daha fazla kozmetik seçeneği, techizatlar için seviye yükseltmeleri ve geliştirmeler, yeni yetenekler ve saldırı güçlendirmeleri elde edecek.

Shift Up, yeni oyun modu ve getirdiği yeniliklerle ilgili tüm bilgileri PlayStation Blog üzerinden paylaştı. Detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Stellar Blade geliştiricileri ırkçı duvar yazılarını kaldırdı

Yayıncı PlayStation, güncellemenin kısa süre önce “istemeden” ırkçı bir hakarete gönderme yapan oyun içi duvar yazılarını kaldırdığını doğruladı.

Yukarıdaki görselde de göreceğiniz üzere “R Shop” yazan bir neon tabelanın yanında “hard” yazan bir grafiti yer alıyordu. R Shop aslında Stellar Blade’de bilgi aracısı olarak çalışan Roxanne karakterini ifade ediyor.

Ancak yanında yer alan “hard” ifadesiyle birleştiğinde sonunda “r” harfinin telaffuz edildiği, ırkçı bir hakarete dönüşüyor. Ayrıca bir filmin daha aşırı şiddet veya cinsel sahneler içermesi nedeniyle “hard R” olarak derecelendirilmesi anlamına da çekilebilir.

Neyse ki güncellemeyle birlikte bu büyük hatadan dönüldü ve “hard” yerine “crime” (suç) ifadesinin yer aldığı yeni bir grafiti yerleştirildi.

Yayıncı PlayStation IGN‘e yaptığı açıklamada, “Stellar Blade’de iki grafiğin yan yana yerleştirilmesi, istemeden sakıncalı bir ifadenin ortaya çıkmasına neden oldu. Shift Up’ın saldırgan sanat yapmak gibi bir niyeti yoktu ve ilk gün yaması için grafitiler değiştirilecek.” dedi.

Stellar Blade, 26 Nisan’da Türkçe alt yazı desteğiyle PS5’e özel olarak çıkacak. Oyun tüm bölgelerde sansürsüz olarak piyasaya sürülecek. Çıkış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.