System Shock remake’in konsollara geleceği tarih belli oldu

Nightdive Studios’un birinci şahıs aksiyon macera oyunu System Shock, yakında yenilenen sürümüyle konsol oyuncularıyla buluşacak.

System Shock remake, 21 Mayıs’ta PS5, PS4, Xbox SeriesX/S ve Xbox One için piyasaya sürülecek. Oyun geçtiğimiz yıl Steam ve Epic Games Store aracılığıyla PC’ye gelmişti. Konsol sürümleri ise süresiz ertelenmişti.

Nightdive tarafından konsol sürümlerine özel olarak yayınlanan yeni fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. Görüntülerde oynanışa da yer veriliyor.

System Shock, 1994 klasiğini yeniden canlandırıyor

System Shock, 1994’te çıkan orijinal oyunun kült oynanış deneyimini yepyeni yüksek çözünürlüklü görseller, güncellenmiş kontroller, revize edilmiş bir arayüz, yeni sesler ve müzikle birleştiriyor.

Oyunda Hisar İstasyonu’nun kontrolünü ele geçiren ve mürettebatı bir sayborg ve mutant ordusuna dönüştüren psikopat Yapay Zeka SHODAN’ı, aynısını Dünya’ya da yapmadan engellemeye çalışacaksınız.

Uzay istasyonunu keşfederken çeşitli yaratıklarla savaşarak insanlığı kurtarın. Düşmanlarınızı alt etmek için yeteneklerinizi geliştirmeniz gerekecek. Sisteme sızmak ve alternatif yollar açmak için siber uzaya girebileceksiniz.

System Shock, Remake

Nightdive Studios, yeni System Shock’u 2015 yılında geliştirmeye başladı. Geliştirici yaklaşık bir yıl sonra başarılı bir Kickstarter kampanyası başlatarak 1.3 milyon doların üzerinde fon topladı.

Ancak oyun, uzun ve sorunlu bir geliştirme döngüsü geçirdi ve stüdyo, çıkış tarihini birkaç kez ertelemek zorunda kaldı. Gecikme, Unity’den Unreal Engine 4 motoruna geçiş ve aslına daha sadık bir remake yapma isteği nedeniyle gerçekleşti.

Birinci şahıs nişancı oyunu, Bioshock ve Prey gibi ikonik oyunlara ilham kaynağı oldu. Artık konsol oyuncuları da PC klasiğini modern bir sürümle deneyimleyebilecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.