Tekken 8 ilk ayında 2 milyon kopya sattı: Serinin en hızlı satan oyunu oldu

Yayıncı Bandai Namco’ya göre, Tekken 8 ilk ayında 2 milyon kopya satmayı başardı. Dövüş serisinde rekabet kızışmaya başlamış görünüyor.

Popüler dövüş oyunu serisinin yeni oyunu, 26 Ocak’ta PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürüldü. Şirketin daha önce yaptığı açıklamaya göre lansman gününde 1 milyon kopya satılmıştı.

Tekken 8, ilk ayda gösterdiği güçlü performansla selefi Tekken 7’yi geride bıraktı. Böylece serinin en hızlı satan oyunu olmayı başardı.

Bandai Namco, oyunun başarısını kutladığı bir makalede, “Yayınlandığı ilk ayda 2 milyondan fazla kopya satışı, halen oynanan ve dünya çapında 11.8 milyon kopya ile serinin toplam en yüksek satış rekoruna sahip olan selefi Tekken 7’yi büyük ölçüde geride bıraktı.” ifadelerine yer verdi.

Tekken 8

Tekken 8 desteklenmeye tam gaz devam edecek

Yayıncı, Tekken 8’e verilen desteğin çeşitli içerik güncellemeleri, espor etkinlikleri, müzik ve lisans duyuruları şeklinde devam edeceğini söyledi.

Ayrıca gelecek güncellemelere değinerek Tekken Shop’un oyuna geleceğini belirtti. Oyun içi mağaza önceki oyunlardan kostümler, avatarlar için karakter görünümleri ve iş birliklerine dayanan lisanslı öğeler gibi kişiselleştirme öğeleri sunacak.

Bu arada oyunun 1. Yıl geçişi, dört yeni oynanabilir DLC karakteri getirecek. Bunlardan ilki, yeni tarzıyla oyuncuların karşısına çıkacak olan ikonik capoeira dövüşçüsü Eddy Gordo olacak.

Street Fighter 6 ve Mortal Kombat 1’in ardından Tekken ile birlikte yeni nesilde rekabet yeniden alevlendi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.