The Division Heartland iptal edildi

Ubisoft, Assassin’s Creed Shadows duyurusunun ardından kötü bir haber verdi. Üçüncü şahıs nişancı oyunu Tom Clancy’s The Division Heartland iptal edildi.

Yayıncı, son gelir raporunda oynaması ücretsiz The Division oyununu Rainbow Six ve bir diğer ücretsiz oyunu XDefiant gibi daha büyük fırsatlara odaklanmak için rafa kaldırdığını ortaya koydu.

Bu hamle, Ubisoft’un son dönemde ekiplerini yeniden yapılandırmak, maliyetleri düşürmek ve kaynaklarını daha az sayıda, daha büyük oyunlara yoğunlaştırmak için başlattığı planlamanın bir parçası oldu.

The Division Heartland

Şirket, The Division Heartland’in iptalini dikkatli bir şekilde düşündüklerini belirterek kararın arkasındaki sebebi şöyle açıkladı:

“Dikkatli bir değerlendirmenin ardından, Tom Clancy’s The Division Heartland’in gelişimini derhal geçerli olmak üzere durdurma yönünde keskin bir çağrıda bulunduk. Şimdi önceliğimiz, XDefiant ve Rainbow Six dahil olmak üzere şirketimiz bünyesinde yeni projelere geçiş yapacak olan Red Storm Entertainment stüdyomuzdaki yetenekli ekip üyelerini desteklemek.”

The Division Heartland

The Division Heartland oynanabilir durumdaydı

The Division Heartland ilk olarak 2021’de duyurulmuştu ve Kuzey Carolina merkezli Red Storm Entertainment tarafından geliştiriliyordu. Ancak yaklaşık iki yıldır perde arkasında tutuluyordu.

Çıkış tarihinin geçen mali yıla kaydırılmasından kısa bir süre sonra yine sessizce ertelendi, ancak beklenen duyuru bir türlü gelmedi. Heartland birçok test aşamasından geçti ve oynanabilir bir durumdaydı.

Hatta son zamanlarda Tayvan’da derecelendirildi ve çıkışının yakında gerçekleşeceğine dair söylentiler ortaya çıktı. Zaten Ubisoft’un açıklaması da iptalin ani bir karar olduğunu belirtiyor.

The Division Heartland

The Division Heartland, PvEvP odaklı bir hayatta kalma-aksiyon nişancı oyunu olarak Dolar Gribi’nin yayılmasının ardından harabeye dönen Amerika’nın Ortabatı kırsalındaki Silver Creek kasabasında geçiyordu.

Yayıncı geçtiğimiz yıl PvP savaş arenası Project Q, Watch Dogs battle royale oyunu ve Immortals Fenyx Rising 2 de dahil olmak üzere henüz duyurulmamış bir çok oyunu iptal etmişti. Şirket, aynı anda çok fazla oyun yapmaya çalıştığını öne sürerek yükünü azaltma yoluna gitmişti.

Çok geçmeden mobil geliştirici Ubisoft London da kapatıldı ve 2023’te birden fazla işten çıkarma süreci yaşadı. Ubisoft’un son gelir raporu, son 18 ayda yaklaşık 1.700 kişiyi işten çıkardığını bildiriyor.

The Division Heartland ücretsiz bir alternatif olarak serinin evrenini daha fazla keşfetme fırsatı verebilirdi. Artık gözler, 21 Mayıs’ta çıkacak alternatif XDefiant‘ta olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.