The Last of Us dizisine Xbox başkanından övgü: Çıtayı inanılmaz derecede yükseltti

Dünya çapında büyük beğeni toplayan The Last of Us dizisine bir övgü de Xbox başkanı Phil Spencer’dan geldi.

IGN‘e konuşan Spencer, yapımcılığını Sony Pictures Television ve PlayStation Productions’ın üstlendiği HBO dizisinin çıtayı inanılmaz derecede yükselttiğini itiraf etti.

Spencer, Halo dizisinin 2. sezonunun The Last of Us seviyesine çıkabileceğini düşünüp düşünmediği sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“Halo televizyon dizisi dahil üzerinde çalıştığımız her şey için en iyisini istiyorum. Orada bazı farklılıklar olduğunu düşünüyorum ancak sorunun hedefinin, The Last of Us’ın inanılmaz derecede yüksek bir çıta belirlemesi olduğunu düşünmüyorum. Hepimiz televizyonda yaptığımız işle aynı çıtaya ulaşmayı mı arzu etmeliyiz? Kesinlikle.”

The Last of Us dizisi

The Last of Us gibi yapımlar ilham kaynağı oluyor

Spencer aynı şekilde harika bir oyunun da, daha iyisini yapabilmek için kendilerine ilham kaynağı olabileceğini belirtti. Özellikle Halo dizisi ve Hi-Fi Rush gibi oyunlar için durum böyle:

“Harika bir oyun oynadığım her zaman, elimizden gelenin en iyisini yapmak için bize ilham veriyor. Bir dahaki sefere en yaratıcı yanımızla, en iyi fikirlerimizle ortaya çıkacağımızı veya insanların Halo dizisini ya da Hi-Fi Rush ve bu yıl çıkacak oyunları seveceğini umuyoruz. Kesinlikle, her zaman etrafımızdaki çalışmalardan ilham alıyoruz.”

The Last of Us Bill ve Frank’in ilk kez göründüğü 3. bölümüyle bugün izleyici karşısına çıktı. HBO, popüler dizinin 2. sezonunu şimdiden onayladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.