The Last of Us Part 2 Remastered resmi olarak duyuruldu

The Last of Us Part 2 Remastered dün PSN veritabanında görünmüştü. Naughty Dog sonunda yükseltilmiş PS5 sürümünü resmi olarak duyurdu.

The Last of Us 2’nin PS5 sürümü, 19 Ocak 2024’te çıkacak. Stüdyo, remaster sürümünün çıkış tarihini, yükseltme detaylarını ve getireceği yenilikleri detaylandırdı.

Halihazırda oyunun PS4 sürümüne sahip olanlar, PS5 sürümüne ücretli olarak yükseltme yapabilecek. Ayrıca kayıt dosyaları remastered sürümüne aktarılabilecek.

Geliştirilmiş sürümün özelliklerini sergileyen duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Ne yazık ki, PC sürümünden henüz bahsedilmiyor.

The Last of Us Part 2 Remastered neler getirecek? Yenilikler neler?

The Last of Us Part 2’nin PS4 sürümü zaten harika grafikleriyle öne çıkıyordu… Ancak PS5 sürümü farklı grafik modlarına sahip olacak.

Oyun Fidelity Modunda yerel 4K, Performans Modunda 4K’ya yükseltilmiş 1440p çıkış verecek. Ayrıca VRR destekli TV’ler için Kilitsiz Kare Hızı seçeneği, artırılmış doku çözünürlüğü, artırılmış Ayrıntı Düzeyi mesafeleri, geliştirilmiş gölge kalitesi ve animasyon örnekleme hızı sunacak.

Part 2 Remastered, PS5’in SSD gücü sayesinde iyileştirilmiş yükleme süreleri sağlıyor. DualSense kontrol cihazının dokunsal geri bildirimini ve uyarlanabilir tetiklerini de destekliyor.

The Last of Us Part 2 Remastered’ın yerel PS5 sürümüne özel geliştirmeleri ve yeni özelliklerini aşağıda görebilirsiniz.

Yerel PS5 Geliştirmeleri

PS5 konsolu için tasarlanan The Last of Us Part II Remastered, orijinal PS4 oyununu daha önce mümkün olmayan şekillerde geliştiriyor:

  • Grafiksel iyileştirmeler, güzel ama bir o kadar da tehlikeli dünyaya hayat veriyor.
  • Görsel performans artık Fidelity Modunda 4K çıkış veriyor.
  • İyileştirilmiş yükleme süreleri daha hızlı bir şekilde harekete geçmenizi sağlıyor.
  • Tam DualSense kablosuz kontrol cihazı entegrasyonu.

Dönüş Yok (No Return) – Roguelike Hayatta Kalma Modu

The Last of Us Part 2’nin derin dövüş mekaniklerini tamamen yeni bir modla deneyimleyin! Bir dizi rastgele karşılaşmada yolunuzu seçerken, her koşuda mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalın.

Her biri benzersiz oynanış özelliklerine sahip, bazıları The Last of Us serisinde daha önce hiç oynanabilir olmamış kilidi açılabilir farklı karakterlerle oynayın. Çeşitli zorluklar, Part 2’deki farklı düşmanları ve unutulmaz yerleri içeriyor ve hepsi gergin boss savaşlarıyla sonuçlanıyor.

Yeni Oynanış Özellikleri

Sevilen maceranın derinliklerine inin ve orijinal oyunun nasıl yaratıldığını öğrenin.

  • Lost Levels, orijinal oyunda görülmeyen üç yeni seviyenin erken geliştirme versiyonlarını keşfetmenizi sağlıyor.
  • Oyunu deneyimlerken Part 2’nin gelişimine dair içgörüleri dinlemek için saatlerce süren yeni geliştirici yorumlarının keyfini çıkarın.
  • Kilidi açılabilen yeni enstrümanlar içeren Guitar Free Play ile müzikal potansiyelinizi ortaya çıkarın veya yeni Speedrun Moduna* girin ve en iyi zamanlarınızı paylaşın.
  • Sesli Betimleme** ve Titreşimli Konuşma da Part 2’nin erişilebilirlik özellikleri grubuna eklendi.
  • The Last of Us Part 2 Remastered ayrıca oyuncuların hem Ellie hem de Abby için kullanabileceği yepyeni karakter ve silah görünümleri içeriyor.

*Kilidi açmak için oyun ilerlemesi gerekir.
**Yalnızca ses destekli diller için kullanılabilir

Ayrıca The Last of Us Part 2 W.L.F. Edition da duyuruldu. Koleksiyoncu sürümü, SteelBook kabı, dört emaye rozet, bir Washington Liberation Front yaması ve sekiz holografik kart da dahil olmak üzere toplam 47 Society of Champions takas kartı içerecek.

Naughty Dog’un PS5 sürümüne dair paylaştığı tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.