The Last of Us’ın Tess’i Annie Wersching 45 yaşında hayatını kaybetti

The Last of Us oyununda Tess’i canlandıran ünlü aktris Annie Wersching, 45 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Wersching’e 2020’de kanser teşhisi kondu ve uzun süredir hastalığa karşı mücadele veriyordu. Bu süreçte, Star Trek: Picard ve The Rookie’de rol alarak oyunculuk kariyerine devam etti.

Naughty Dog eş başkanı ve The Last of Us’ın yönetmeni Neil Druckmann, Twitter hesabından oyuncunun vefatından duyduğu üzüntüyü paylaştı.

“Sevgili arkadaşım Annie Wersching’in vefat ettiğini henüz öğrendim. Güzel bir sanatçıyı ve insanı daha kaybettik. Kalbim paramparça. Aklımız sevdiklerinle.”

Druckmann ayrıca aktrisin ailesi için kurulmuş bir GoFundMe bağlantısını paylaştı. Kampanyanın amacı Wersching’in eşi Stephen Full’un çalışma baskısı olmadan yas tutma zamanı vermek.

Böylece çocukları Freddie (12), Ozzie (9) ve Archie’ye (4) hayata anneleri olmadan devam ederken babalık yapabilecek. Beyzbol maçlarına gitmeye, müzik dersleri almaya ve minikler liginde oynamaya devam edebilecekler.

The Last of Us, Tess

Stephen Full, eşinin hayata veda etmesinin ardından duygusal bir açıklama yaptı:

“Bugün bu ailenin ruhunda büyük bir gedik var. Ama bize onu doldurmamız için araçlar bıraktı. Mükemmelliği en basit anda bulurdu. Dans etmek için müziğe ihtiyacı yoktu. Bize maceranın seni bulması için beklememeyi öğretti. ‘Git ve onu bul. O heryerde.'”

Annie Wersching gidişi, The Last of Us hayranlarının da kalbini sızlatan bir kayıp oldu. Sevenlerine ve ailesine sabırlar diliyoruz…

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.