The Last Stand: Aftermath, serinin konsollara gelen ilk oyunu olacak

The Last Stand, zombi kıyametinde bir grup insanla kalmaya çalıştığınız bir oyun serisi. Geliştirici Con Artist Games, Flash oyunlarıyla geçen 14 yılın ardından, serinin beşinci oyunu The Last Stand: Aftermath‘in bu yıl PC’nin yanı sıra PS5, PS4, Xbox Series X/S’e geleceğini duyurdu. Böylece macera, yeni oyunla birlikte ilk kez konsollara taşınmış olacak.

The Last Stand: Aftermath, serinin üçüncü oyunu Union City‘deki olaylardan 15 yıl sonrasını konu alacak. Oyunda yine dünyayı saran zombi felaketinin ardından kapana kısılan bir grup insanın hikayesini deneyimleyeceksiniz. Ancak bu seferki fark, hepsinin enfekte olması. Hayatta kalanların son günlerini en iyi şekilde değerlendirirken, onlar için erzak toplamanız, mümkün olduğunca çok sayıda zombiyi ortadan kaldırmanız ve virüsün ardındaki gerçeği aramanız gerekecek. Gruptakiler öldükçe, önceki kurbanın kaldığı yerden devam edebilecek başka birinin rolünü üstleneceksiniz.

Tek oyunculu aksiyon macera oyununda ölüm yeni fırsatları beraberinde getiriyor. Enfeksiyon tutundukça, size zombi sürülerine karşı güçlü bir avantaj sağlayan yeni sınırların ve yeteneklerin kilidini açabileceksiniz. Dış dünyanın her yerinde gizli silahlar ve ilaçlar olacak ve ilaçlar hayatta kalanların daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacak. Ayrıca bu hayati malzemeleri üretebilmek için bol miktarda malzeme toplayabileceksiniz.

The Last Stand: Aftermath’in konsollara özel yeni fragmanı:

Aftermath, Armor Games Studios tarafından dijital olarak yayınlanacak. Diğer yandan oyunun fiziksel versiyonlarını yayınlamak için Merge Games ile iş birliği yapıldı. Tüm sürümler, 2021 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülecek. Ayrıca serinin başlangıcını merak edenler, dün piyasaya sürülen ve ilk üç oyunun yeniden düzenlenerek bir araya getirildiği The Last Stand Legacy Collection‘ı Steam üzerinden satın alabilir. Koleksiyon, geliştirilmiş grafikler, performans geliştirmeleri, dosyaları kaydetme ve daha fazlasını içeriyor.

The Last Stand’in beşinci oyunu için henüz net bir çıkış tarihi açıklanmadı ancak duyurulduğunda sizlerle paylaşacağız. Oyunun son çeyrekte çıkacağı düşünülürse daha fazla ayrıntı için çok beklemeyeceğiz. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.