The Sims’in geliştiricisi Maxis, Lost Astral adlı yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

The Sims serisinin geliştiricisi Maxis’in geçici olarak Lost Astral adı verilen, yeni bir simülasyon oyunu üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Stüdyo, Unreal Engine 4 ile uzay temalı olması muhtemel tamamen yeni bir IP üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Maxis, Kaliforniya, Teksas ve Avrupa’da üç stüdyoya sahip ve bunların hepsi stüdyonun en büyük oyunu The Sims 4 için içerik geliştiriyor. Şirket, Ocak 2020’de Austin, Teksas’taki yeni stüdyosu için iş ilanları yayınladı ve henüz duyurulmamış yeni bir oyun üzerinde çalıştığını belirtti. Benzer şekilde, GeForce Now sızıntısı da geliştiricinin Lost Astral adlı yeni bir IP üzerinde çalışıyor olabileceğini ortaya çıkardı.

Lost Astral hakkında bazı detaylar ortaya çıktı

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ilk raporlar, yeni oyunun PC ve konsollar için piyasaya sürülmesi planlanan bir HD simülasyon oyunu olacağını öne sürüyordu. Söylentilere göre oyun, Unreal Engine 4’te geliştiriyor ve 3D Menü Navigasyonu özelliğine sahip olduğu bildiriliyor. Bunun ne anlama geldiğinden tam olarak bilinmese de, Elite Dangerous’ın gemi menülerine benzer bir oyun içi 3D menüye işaret ediyor.

Öte yandan Lost Astral’ın oyunun süper yetenekler de içerdiği belirtiliyor. Eğer doğruysa, Lost Astral, stüdyonun yukardan kamera açısına sahip olacak ve oyuncuları kooperatif olarak çevreye karşı mücadele verebileceği bir deneyim sunacak. Son olarak oyunun açılış ekranına ait olduğu belirtilen aşağıdaki ekran görüntüsü de sızdırıldı:

maxis, lost astral

Maxis tarafından geliştirilen The Sims 4, 2014 yılında piyasaya sürüldü ve dünya çapında 20 milyondan fazla tekil oyuncuya ulaştı. Oyun, yıllar içinde tonla genişleme ve yeni içerik aldı. Stüdyonun gizemli yeni oyunu Lost Astral hakkındaki birçok detay şimdilik perde arkasında ancak gelişmeleri sizler için takip edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.