Valve, CS2 ve Counter Strike markalarını tescilledi

Counter-Strike 2 söylentileri bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Valve tarafından tescillenen CS2 markası, yeni oyunun yolda olduğuna işaret ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda mevcut birinci şahıs nişancı oyununun CS:GO Source 2 olarak güncellenmiş bir sürümünün geleceği bildiriliyordu. Valve, “CS2” ve “Counter Strike” isimlerini kaydederek umutları artırdı.

Counter-Strike ve CS2 ticari markaları, video oyun yazılımı, internetten indirilebilen bilgisayar oyun programları ve elektronik oyun yazılımı kategorilerinde tescillendi.

İkinci Counter-Strike ticari markası ve ilk CS2 ticari markası, çevrimiçi video oyunları, çevrimiçi bilgisayar oyunları ve yarışmalar düzenleme gibi eğlence hizmetlerini kapsıyor.

Valve kısa süre önce Steam arka ucundaki Counter-Strike: Global Offensive dizininde değişiklikler yaptı. CS2 adlı yeni yürütülebilir dosyaların yanı sıra CS:GO beta platformuna güncellemeler ekledi.

CS:GO, Source 2, güncelleme

Counter-Strike 2 mi yoksa motor güncellemesi mi?

Başlangıçta uzun zamandır beklenen motor güncellemesi CS:GO Source 2 olduğu düşünülüyordu. Marka tescilleri, Counter-Strike 2 adında bağımsız bir oyunun gelebileceğini gösteriyor.

Şimdilik bir tahminde bulunmak zor ancak gerçeği yakında öğrenebiliriz. Espor muhabiri Richard Lewis, Counter-Strike 2’nin bu ay duyurulacağını ve oyunun beta sürecine gireceğini iddia ediyor.

Belki de artık yepyeni bir oyuna geçiş yapmanın zamanı gelmiştir. CS:GO her ne kadar günümüzde hâlâ milyonu aşan eş zamanlı oyuncu sayılarına ulaşsa da, değişiklik bir gün kaçınılmaz olacak.

Valve’ın gizemli CS2 planı hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde veya resmi duyuru geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.