Valve, Half-Life’ın 25. yıl dönümünü büyük bir güncellemeyle kutluyor

Valve, Half-Life serisinin 25. yıl dönümünü orijinal oyun için kapsamlı bir güncelleme ve çeşitli yeni içeriklerle kutluyor.

Half-Life’ın 25. yılına özel internet sayfasına göre, oyuna yeni çok oyunculu haritalar, güncellenmiş grafik seçenekleri ve tam Steam Deck uyumluluğu gibi yenilikler geldi.

Ayrıca orijinal Half-Life, 20 Kasım tarihine kadar ücretsiz oldu ve serideki diğer oyunlar indirime girdi. Eğer Steam kütüphanenizde eksikler varsa silip süpürebilirsiniz.

Half-Life, yeni haritalar, içerikler

Half-Life 25. yıl dönümü güncellemesi neler getirdi?

Yeni Çok Oyunculu Haritalar

Güncelleme, Valve seviye tasarımcıları tarafından oluşturulan dört yeni çok oyunculu harita içeriyor Haritalara dair açıklamalar şöyle:

  • Contamination: Altmış santim kalınlığındaki çelik kapılar, en iyi ihtimalle bilimsel hedefleri şüpheli olan bu kirli atık tesisine erişimi engelliyor. Bir gluon silahı takın ve tüm davetsiz misafirleri kızartın.
  • Pool Party: Uzayda serbestçe yüzen rahatlatıcı şifa havuzlarından oluşan bir kümenin etrafına inşa edilmiş bu terk edilmiş Xen karakolunda dinlendirici bir konaklamanın keyfini çıkarın. Burada nasıl nefes alıyorsunuz? Önemli değil!
  • Disposal: Devasa bir radyoaktif atık tesisi olan Processing Area 3 sessizliğe büründü. Sizin ve meslektaşlarınızın Tau Topu veya el bombalarıyla deneyler yapması için tonlarca alan var.
  • Rocket Frenzy: Bu çürüyen yörüngesel uydu fırlatma tesisinin gıcırdayan ağırlığı bir yerlerden tanıdık geliyor… Oksijen hatlarını, gücü ve yakıtı açabilseydik, bu mumu yakabilirdik.
Half-Life, Valve, vana gözlü adam

Güncellenmiş Grafik Seçenekleri ve Arayüz

Half-Life üzerinde grafiksel güncellemeler de yapıldı. 1998 yılındaki alışkanlıklar ortadan kalkıyor:

  • Geniş ekran görüş alanı!
  • GL oluşturucuda doku yumuşatmayı devre dışı bırakma seçeneği!
  • Uzun süredir kayıp olan GL Overbright desteği de dahil olmak üzere aydınlatma düzeltmeleri!
  • Linux’ta yazılım işleme! Canlı renkler, hareketli su ve filtrelenmemiş dokular!

Kullanıcı arayüzü, daha büyük ekran boyutlarında ölçeklendirilecek şekilde yeniden düzenlendi. Yaşanan uyumsuzluklar, 640×480 çözünürlüklü monitörler gibi tarih oldu.

Ayrıca ikonik müziğiyle (ürkütücü!) klasik Valve logo videosu (gözüne vana kaçmış adamlı olan!) geri döndü ve menü, 1998 yapımına uyacak şekilde yeniden tasarlandı.

Kontrol Cihazı ve Steam Ağ desteği

  • Düzgün bir kontrol cihazı yapılandırması!
  • Steam Ağı için destek eklendi! Arkadaşlarınızı davet edin veya anında zahmetsizce oyunlara katılın.

Steam Deck Desteği

Sonunda oyun “Onaylı” testlere tabi tuttuldu ve çok başarısız oldu. Böylece geliştiriciler düzeltme şansı yakaladı! Half-Life yeniden test edildikten sonra resmi olarak yeşil onay işaretini taşımaya başlıyor.

Half-Life, yeni karakter modelleri

Half-Life daha fazla içerik aldı! Dahaaaaa!

Sadece bu kadar da değil! Half-Life’ın alfa yapılarındaki orijinal karakterler, çok oyunculu modda görünümler olarak kullanıma sunuldu.

Valve’ın 1999’da Half-Life: Next Data adıyla piyasaya sürdüğü CD’de yer alan içeriklerin çoğu oyuna eklendi. Burada üç çok oyunculu harita – Double Cross, Rust Mill ve Xen DM -, iki yeni karakter modeli ve onlarca sprey var.

Büyük Half-Life güncellemesinin detaylarına ve ücretsiz duvar kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 25. yıla özel olarak yayınlanan belgeseli aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.