Yeni Splinter Cell oyununun Hitman tarzı oynanış özellikleriyle test edildiği bildiriliyor

Bir süredir Ubisoft’un yeni Splinter Cell oyunu üzerinde çalıştığı konuşuluyor. GamesBeat’ten Jeff Grubb, şirketin 12-15 Haziran arasında gerçekleşen E3 2021’den haftalar önce “Splinter Cell tarzı” bir oyunu test ettiğini öne sürerek iddiaları bir adım daha öteye taşıdı.

Grubb, söz konusu oyunu açıkça adlandırmadı, çünkü oyunu test edenlere ne oynadıkları söylenmedi. Test oyuncularına temel bir eğitim bölümü oynatıldı ve oyunun, tanıdık gelen Splinter Cell aksiyonunu, 2016 yılında yeniden başlatılan Hitman serisinin oynanış tarzıyla birleştirdiği bildirildi.

Test edilen projenin Splinter Cell oyunu mu?

Splinter Cell, Ubisoft

Test edilen projenin söylentilere konu olan Splinter Cell oyunu olduğu kesin değil, ancak şirket, hayranlardan gelen yoğun talebe sonunda cevap verecek gibi görünüyor. Özellikle bu tarz erken aşamadaki oyunlar, geliştirme süreci boyunca önemli ölçüde değişebilir.

Ubisoft’un planlarını bilen iki kaynak, VGC’ye yeni Splinter Cell’in Montreal dışındaki bir stüdyo tarafından yapıldığını söylese de, yeni proje üzerinde hangi stüdyoların çalıştığı net olarak belli değil. Ayrıca oyunun gelişim sürecinin erken aşamasında olduğunu ve gelecek yıl açıklanma ihtimalinin çok düşük olduğunu öne sürdüler.

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, Splinter Cell’in geri dönüşüne sıcak baksa da, gelişmesi gerektiğini söylemişti. Şirket, daha önce yaptıklarından farklı bir şey elde etmek istiyor. Serinin kahramanı Sam Fisher, daha önce çeşitli Ubisoft oyunlara konuk oldu. Yine de serinin hayranları, her zaman kahramanın kendi sahnesinde görünmesi gerektiğini düşündü.

Hitman tarzı oynanış özelliklerine sahip olan gizemli projeyle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Siz de Splinter Cell’in geri dönüşünü görmek isteyenlerden misiniz? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.